9.3.2021, ob 21:00 | Štadion: Allianz Stadium | Sodnik: Bjorn Kuipers (NIZ)
Osmina finala - vsi rezultati

Katastrofa Juventusa, Porto z desetimi po podaljških v četrtfinale!

Uredništvo 9. marec 2021 9 Komentiraj
Sergio Oliveira je Porto v Torinu popeljal v vodstvo. (foto: Getty Images)
Juventus je veliki 'luzer' lige prvakov v korona eri! Lanskoletnemu izpadu proti Lyonu je sledila še zaušnica proti Portu, ki je junaško z igralcem manj preživel vse napade in se uvrstil v četrtfinale!
Prvi obračun Juventusa in Porta je že na Portugalskem pokazal, da je Juventusova vloga favorita zgolj papirnata, saj je bil glede na potek dogodkov sloviti italijanski klub lahko celo zadovoljen z minimalnim porazom ob doseženem zadetku v gosteh. Povratna tekma v Italiji je potrdila, da Portova odlična predstava ni bila le preblisk, vendarle pa so bi le redki pričakovali, da bodo nogometaši Porta v prvem delu igre tako zasenčili Cristiana Ronalda in druščino.

Začetek tekme je namigoval na drugačen scenarij, saj je Alvaro Morata že v 3. minuti z nekaj metrov zapravil 'zicer' oziroma bolje rečeno je vodstvo Juventusa z izjemno reakcijo preprečil Agustin Marchesin. Porto je vrnil štiri minute kasneje, ko je obramba Juventusa najprej blokirala strel Iranca Taremija, odbito žogo pa je isti igralec nato usmeril v prečko. Porto je v nadaljevanju prevzel pobudo in bil veliko konkretnejši, zasluženo vodstvo pa je sledilo v 17. minuti, ko je po prekršku Meriha Demirala nad Taremijem sodnik Bjorn Kuipers pokazal na belo točko.

Zanesljiv izvajalec je bil Sergio Oliveira, ki je tako Porto popeljal v skupno prednost kar s 3:1. V nadaljevanju polčasa velja omeniti še eno veliko priložnost Juventusa, vnovič pa je zatajil Morata, ki je z nekaj metrov le nastreljal ponovno odličnega Portovega vratarja Marchesina. Sledil je še poskus Adriena Rabiota z velike razdalje, a razpoloženega Argentinca na vratih Porta ni mogel presenetiti.

V manj kot desetih minutah drugega dela se je tekma obrnila na glavo. Juventus je že po prvi nevarnejši akciji dobil, kar je hotel, saj je po bliskovitem napadu Ronaldo žogo lepo odložil na noge Federicu Chiesi, ta pa je z mojstrskim strelom s težkega položaja poskrbel za izenačenje. Še preden si je Porto opomogel od prvega šoka, je sledil drugi. Iranec Mehdi Taremi je v razmahu dveh minut po nepotrebnem prejel dva rumena kartona, s čimer se je Porto več kot pol ure pred koncem tekme znašel v izjemno težkem položaju.

Vse je kazalo, da se Portu ne piše nič dobrega, saj je le nekaj minut po izključitvi Taremija Chiesa že preigral Marchesina, nato pa je ob posredovanju Pepeja žogo namesto v prazen gol poslal v vratnico. V 63. minuti je sledil popoln preobrat Juventusa, ki ga je narekoval sijajni Chiesa, ki je po natančnem predložku Cuadrada z glavo matiral Marchesina.

Po vodstvu z 2:1 je Juventus sicer prevladoval, vendar pa je Porto z zelo borbeno predstavo dobro branil svoj gol in počasi pridobival dragocene minute. V 93. minuti je bil Juventus najbližje napredovanju, ko je z desne strani odlično meril Cuadrado, na njegovo žalost pa je žoga končala le v prečki.

V sodnikovem dodatku je bilo pričakovati popolno ofenzivo Juventusa, a je varovancem Andree Pirla navkljub številčni premoči zmanjkalo idej. Porto je bil za trud in napor nagrajen v 114. minuti, ko je s približno 25 metrov s prostega strela meril Oliveira, njegov strel po tleh pa je presenetil Szczesnyja in končal v mreži.

Sledil je še ekspresen povratek Juventusa po zadetku Adriena Rabiota s kota, Porto pa je nato s fanatično obrambo zdržal do konca in se veselil ene svojih največjih zmag v ligi prvakov v zadnjem obdobju. Juventus, ekipa Cristiana Ronalda, je že drugo sezono zapovrstjo obtičala v osmini finala.