Serie A

Inter slavi, čeprav je Juventus roko že imel na pokalni trofeji

Uredništvo 12. maj 2022 4 Komentiraj
Inter je pokalni zmagovalec! (foto: Getty Images)
Italija je dobila pokalnega zmagovalca. Po napetem finalu, ki se je nadaljeval v podaljške, slavijo nogometaši milanskega Interja.
Italijanski pokal je odšel v Milano. Osvojil ga je Inter, ki je v velikem finalu s 4:2 porazil Juventus. Vodstvo je Interju že v sedmi minuti zagotovil Nicolo Barella. Po prejetem golu se je Juventus prebudil, vendar je imel smolo, ker je bil na golu Interja zelo razpoložen Samir Handanović

V drugem polčasu je Juventusu uspelo izenačiti, zadel je Alex Sandro. Kmalu zatem pa je celo obrnil tekmo, zadel je Dušan Vlahović. A ker Juventus očitno ni več to, kar je bil, se je Inter uspel vrniti. V 78. minuti je enajstmetrovko realiziral Hakan Calhanoglu. Tekma se je nadaljevala v podaljške, ko je zablestel Ivan Perišić.

Hrvat je v 98. minuti najprej zadel z bele točke, v 10.2 minuti pa je zadel še iz igre za končnih 4:2!