13.3.2019, ob 21:00 | Štadion: Allianz Arena | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
1 : 3 84' Sadio Mane
Rezultati Osmine finala

Bayern na kolenih, Liverpool gre naprej!

Uredništvo 13. marec 2019 44 Komentiraj
Jurgen Klopp je pokopal svoje rojake. Liverpool se kot četrti angleški klub seli v četrtfinale lige prvakov, potem ko je v Munchnu poskrbel za izpad nemških prvakov in praznjenje tribun precej pred koncem tekme.

Ekipi sta srečanje v Munchnu po pričakovanjih, glede na izhodiščni izid 0:0, začeli mirno, previdno. Z izjemo strela Thiaga se ni zgodilo nič omembne vrednega, razen seveda poškodba kapetana Jordana Hendersona, ki je sprva skušal stisniti zobe, a ga je Jurgen Klopp v 13. minuti moral zamenjati s Fabinhom. Gostje so prvič zapretili v 25. minuti, Salah je podal Firminu, ki pa je streljal mimo gola. A to je bil le uvod v šok za Bavarce! Sadio Mane je na robu kazenskega prostora sprejel dolgo žogo, Manuel Neuer je krenil nanj, Mane ga je obrnil v slogu Johana Cruyffa in vzel darilo ter žogo pospravil prazno mrežo. Bayernov vratar si je privoščil veliko napako. Redsi so v 33. minuti spet ogrozili Neuerja, Mane je bil tokrat podajalec, Neuer pa je strel Robertsona zaustavil. V 39. minuti pa izenačenje. Gnabry je sprejel visoko žogo, jo poslal pred gol, tam pa jo je pred Lewandowskim v lasten gol pospravil Joel Matip. V 44. minuti je s prostega strela vodstvo za Bayern iskal Alaba, toda Alisson ni imel težav.

Drugi polčas je s priložnostjo bolje začel Liverpool, toda Neuer je strel Salaha uspel zaustaviti. Bavarcem se je seveda mudilo, a so naleteli na čvrstega nasprotnika. V 61. minuti je Lewandowski za sekundo zamudil pred golom po podaji Gnabryja z desne strani. Niko Kovač je po uri igre menjal, Riberyja, ki danes ni pokazal kaj veliko, je zamenjal Coman. V 69. minuti, po podaji iz kota, pa hladen tuš za domačine. Pred golom je najvišje skočil Virgil van Dijk, podajal je Milner, in Liverpool popeljal v vodstvo ter tudi na prag četrtfinala. V 75. minuti je Salah prodrl v kazenski prostor, obračal branilce, imel na levi osamljenega Salaha, a predolgo okleval, nevarno situacijo je razrešil Neuer, ki je žogo izbil. Bavarci so pritiskali, a zadaj puščali precej prostora hitrim napadalcem Liverpoola. Sadio Mane je v 84. minuti zapečatil usodo Bayerna, ko je po podaji Salaha zadel za 3:1. Zamudil je Hummels. Bayernu je zmanjkalo časa in energije, nemški prvak je končal svojo evropsko sezono, korak naprej pa je stopil lanskoletni finalist Liverpool.