Uredništvo    13. marec 2012
Liga prvakov, osmina finala, povratna tekma

Čarobna noč na Allianz Areni

Nogometaši Bayerna so se na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov dobesedno znesli nad Baslom. Bavarci so Švicarje "stresli" s kar 7:0. Štiri zadetke je prispeval Mario Gomez.
14.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 66000, Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)

7 : 0

Bayern Munchen: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Toni Kroos, Luiz Gustavo, David Alaba, Franck Ribery, Arjen Robben (od 82. Anatolij Timoščuk), Mario Gomez, Thomas Müller (od 70. Bastian Schweinsteiger).
Trener: Jupp Heynckes
Basel: Yann Sommer, David Angel Abraham, Aleksandar Dragović, Joo-Ho Park, Fabian Frei (od 61. Valentin Stocker), Markus Steinhofer (od 70. Philipp Degen), Cabral, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri (od 80. Jacques Zoua), Marco Streller, Alexander Frei.
Trener: Raphael Wicky
Pred nocojšnjo tekmo so v taboru Basla govorili, da bo najbolj nevaren začetek tekme na Allianz Areni. Toda Bavarci so bili na začetku tekme tako odločni, da so zadetek dosegli že v 11. minuti. Po dveh neuspešnih poizkusih je Arjen Robben do zadetka prišel malce po zaslugi sreče, Nizozemec se je znašel za švicarsko obrambo in žogo z nesporedne bližine poslal za hrbet Sommerja. Takoj so sledile nove priložnosti domačih, Gomez je pozikusil s peto, vendar je gostujoči vratar sijajno ubranil, tako kot tudi ob naslednjem poizkusu nemškega reprezentančnega napadalca.

V 22. minuti je imel lepo priložnost po strelu z glavo Thomas Müller, vendar je sijajni Sommer znova odlično posredoval. Toda Baslov vratar čudežev vendarle ni mogel delati v nedogled. Nogometaši Basla so v 40. minuti zapravil lepo priložnost, pred vratarjem Neuerjem se je znašel Alexander Frei, a je žogo slabo zadel. V 43. minuti je vztrajnost Bayerna le obrodila sadove. Zadetek odrešitve je prišel preko Thomasa Müllerja, ki je zadel po podaji Arjena Robbna. Še pred koncem prvega polčasa je Bayern povedel že s 3:0. Schweinsteiger je izvedel prosti strel na drugo vratnico, Holger Badstuber pa je žogo namestil Mariu Gomezu, ki je zadel za 3:0.
Bayern Basel Toni Kroos Markus Steinhoefer

Basel je bil praktično pokončan, Bayern pa se v drugem polčasu še kar ni zaustavil. Po petih minutah igre se je izkazal najboljši tandem nocojšnjega srečanja - Franck Ribery je podal z leve strani, Mario Gomez pa je "iz prve" povišal na 4:0. "Goliada" Bayerna se je nadaljevala v 60., znova je podal nocoj odlični Ribery, Gomez pa je z glavo zatresel prazno mrežo. Identičen scenarij se je zgodil tudi v 67. minuti, asistent je bil Ribery, eksekutor pa Mario Gomez, prvi zasledovalec Lionela Messija na lestvici najboljših strelcev Lige prvakov.

6:0, pol ducata zadetkov je bilo za Basel več kot dovolj, Švicarji so se že zdavnaj predali, Bavarci pa mleli naprej. 7:0 so dosegli v 80. minuti. Tokrat je lepo globinsko podajo v kazenski prostor prispeval povratnik po poškodbi Bastian Schweinsteiger, lepo pa je utekel Arjen Robben, "vrgel" Sommerja in zadel za 7:0. Bayern je srečanje na koncu tudi dobil s tem izidom in se tako več kot zanesljivo prebil v četrtfinale Lige prvakov, od katere se poslavlja Basel, eno od prijetnih presenečenj letošnje izvedbe najelitnejšega evropskega nogometnega tekmovanja.