Uredništvo    22. november 2011
Liga prvakov, skupina A, 5. krog

Bayern zlahka čez Villarreal

Münchenski Bayern je svoje delo nocoj opravil povsem rutinsko in se prebil v osmino finala. Villarreal ni imel pravih možnosti za uspeh. Bavarci so slavili s 3:1.
Sandro Wagner bo "back-up" za ...
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 66000, Sodnik: Markus Strömbergsson (ŠVE)
1 : 0

2 : 0

2 : 1

3 : 1

Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Philipp Lahm, Daniel van Buyten, Jerome Boateng, Toni Kroos, David Alaba, Franck Ribery (od 81. Danijel Pranjić), Arjen Robben (od 75. Ivica Olić), Anatolij Timoščuk, Mario Gomez (od 72. Thomas Müller).
Trener: Jupp Heynckes
Villarreal: Diego Lopez, Angel (od 70. Marcos Senna), Mateo Pablo Musacchio, Carlos Marchena, Joan Oriol, Hernan Perez, Jonathan De Guzman (od 62. Wakaso Mubarak), Mario Gaspar, Bruno Soriano, Borja Valero (od 78. Joselu), Marco Ruben.
Trener: Fran Escriba
Bayern je že uvrščen med 16 najboljših evropskih ekip ta trenutek. Bavarski velikan si je preboj v osmino finala zagotovil s povsem zasluženo zmago nad Villarrealom, ki še naprej ostaja brez osvojene točke v letošnji Ligi prvakov.

Zgodnji zadetek Francka Riberyja je nakazal v katero smer se bo na Allianz Areni nocoj odvijalo srečanje. Prvi zadetek je bil pravzaprav darilo gostov, natančneje Matea Musacchia, ki je žogo poklonil Toniju Krossu, ta pa Riberyju, ki je Bayernu zagotovil zgodnje vodstvo. Arjen Robben, ki je začel prvo tekmo Lige prvakov v letošnji sezoni, je imel nato dve priložnosti za podvojitev bavarskega vodstva, vendar mu to ni uspelo. Je pa to v 23. minuti uspelo Mariu Gomezu, po odbitku strela Anatolija Timoščuka. Borja Valero in Hernan Perez sta sicer preizkušala Manuela Neuerja, ki pa v prvem polčasu ni klonil.

Kmalu po začetku drugega polčasa, v 50. minuti pa je to uspelo De Guzmanu, ki je znižal zaostanek Villarreal. A kljub zadetku Španci niso dajali vtisa, da bi nocoj lahko izvedli preobrat. Bayern je bil še naprej boljši. Ribery je po podajah Rafinhe obupaval sam nad seboj, saj je zapravljal priložnosti za povišanje vodstva.  69. minuti pa je nogometaš, nad katerim je v Ligi prvakov storjenih največ prekrškov, le zadel. Kroos je prestregel podajo Špancev, Ribery pa je še drugič nocoj premagal Lopeza in postavil končnih 3:1.