Uredništvo    26. april 2015
Bayern nesporni vladar nemškega prvenstva

Bayern slavi 25. naslov

Bayern iz Munchna je danes osvojil svoj 25. naslov nemškega prvaka in tretjega zapovrstjo. Doslej je le dvakrat v zgodovini trikrat zapored osvojil državni naslov.
9.12.2017 | Evropske lige
Bayern iz Munchna je v zadnjih letih nesporni vladar nemškega nogometa in po kolapsu Borussie iz Dortmunda tudi edini nemški klub, ki drži korak z elito v Ligi prvakov. Bavarci so lani naslov prvaka osvojili kar sedem krogov pred koncem sezone, tudi v letošnji sezoni pa je bil njihov naslov tako rekoč oddan že od prvega kroga naprej, saj se Bayern svoje 25. zvezdice veselil štiri kroge pred koncem sezone.

Bayern je po koncu ere Borussie iz Dortmunda osvojil kar tri naslove zapovrstjo, kar mu je doslej v zgodovini uspelo le še dvakrat – prvič med letoma 1972 in 1974 in drugič med letoma 1985 in 1987. Bayern še nikoli doslej ni naslova osvojil kar v štirih sezonah zapovrstjo, ob trenutnem stanju v nemškem prvenstvu, v katerem Bavarci nimajo enakovrednega tekmeca, pa se zdi, da je tovrsten dosežek v prihodnji sezoni bližje kot kdajkoli prej.

Bavarski stroj je tako osvojil svojo prvo lovoriko v letošnji sezoni, v prihodnjih tednih pa ga čakata še bitki na dveh frontah. V polfinalu nemškega pokala se bo pomeril s svojim zadnjim domačim izzivalcem Dortmundom, v polfinalu Lige prvakov pa ga čakata dva spektakularna obračuna s špansko Barcelono.