Uredništvo    11. marec 2015
Liga prvakov, osmina finala

Bayern sesul Šahtar

Šahtar iz Donjecka je prvo tekmo proti Bayernu odigral pogumno, na drugi pa je doživel pravo rezultatsko katastrofo. Z igralcem manj so Ukrajinci na Allianz Areni prejeli kar sedem golov.
8.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 71000, Sodnik: William Collum (ŠKO)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Holger Badstuber (od 67. Dante), Jerome Boateng, Mario Götze, David Alaba, Franck Ribery (od 59. Juan Bernat), Arjen Robben (od 19. Sebastian Rode), Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Robert Lewandowski.
Trener: Jupp Heynckes
Šahtar: Andrij Pjatov, Oleksandr Kučer, Jaroslav Rakitskij, Vjačeslav Ševčuk, Darijo Srna, Douglas Costa (od 79. Wellington Nem), Alex Teixeira (od 70. Ilsinho), Taras Stepanenko, Fred, Luiz Adriano, Taison (od 9. Sergej Krivcov).
Trener: Mircea Lucescu
Bayern je nocoj nujno potreboval gol in zmago za napredovanje v četrtfinale Lige prvakov, zato so se Bavarci takoj lotili dela in pritisnili Ukrajince. Njihov pritisk je malce presenetljivo obrodil sadove že v tretji minuti tekme, ko je Kučer zagrešil prekršek za enajstmetrovko, obenem pa je prejel še rdeči karton. Enajstmetrovko je realiziral Thomas Müller, ukrajinska ladja, na kateri je ostalo le še deset "mornarjev", pa se je začela naglo potapljati.

Minimalen zaostanek so gostje uspeli držati le do 34. minute, ko je branilec Bayerna Jerome Boateng povišal vodstvo Bayerna na 2:0. Potem pa je steklo. Bayernovi nogometaši so odšli na odmor z misijo, da v drugem polčasu še utrdijo vodstvo.

Načrta so se v drugem delu igre dosledno držali in v 49. minuti srečanja povedli že s 3:0. Sijajen gol je zabil Francoz Franck Ribery. Le nekaj minut zatem je gostujoči vratar Pjatov žogo poklonil Müllerju, ki je na ta način zlahka zabil svoj drugi gol na današnji tekmi, Bayern pa je v tem trenutku vodil že s 4:0.

Da bo ekipa iz Donjecka na Allianz Areni nocoj doživela pravo katastrofo in seveda zaključila z nastopanjem v Ligi prvakov v letošnji sezoni, je bilo že bolj ali manj jasno. Do konca tekme so sicer padli še trije goli: Holger Badstuber je zabil celo svoj prvi gol v Ligi prvakov, svoj dvajseti gol v Ligi prvakov je zabil Robert Lewandowski, za končnih 7:0 pa je zadel Mario Götze