Uredništvo    17. september 2013
Liga prvakov, skupina D, 1. krog

Bayern s pol moči

Bayern je obrambo svojega naslova evropskega prvaka začel z zmago v prvem krogu. CSKA v Münchnu ni imel nobene možnosti, Bavarci so slavili gladko, na koncu je bilo 3:0. Alaba zadel in podal.
7.12.2017 | Evropski pokali
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 68000, Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)
1 : 0

2 : 0

3 : 0

Bayern Munchen: Manuel Neuer (od 75. Claudio Pizarro), Rafinha, Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Toni Kroos (od 71. Bastian Schweinsteiger), David Alaba, Franck Ribery, Arjen Robben (od 79. Xherdan Shaqiri), Thomas Müller, Mario Mandžukić.
Trener: Jupp Heynckes
CSKA Moskva: Igor Akinfejev, Sergej Ignaševič, Vasili Berezutski, Georgi Ščenikov, Kiril Nababkin, Aleksandrs Cauna, Pontus Wernbloom, Steven Zuber (od 77. Georgi Milanov), Keisuke Honda, Vitinho (od 46. Zoran Tošić), Ahmed Musa (od 74. Konstantin Bazeljuk).
Trener: Viktor Gončarenko
Po izjemni lanski sezoni so pri Bayernu znova lačni uspehov. S Pepom Guardiolo na trenerski klopi želijo Bavarci letos doseči to, česar ni dosegel še nihče - ubraniti naslov evropskega prvaka. Prva tekma v Ligi prvakov v novi sezoni ni merodajna, v Münchnu je namreč gostoval CSKA iz Moskve, ki bo bolj nevaren doma kot v gosteh. Nocoj proti Bayernu ni imel pravih možnosti.

Vse skupaj se je začelo odvijati že hitro po začetku tekme. Po prekršku pred kazenskim prostorom CSKA-ja si je žogo namestil David Alaba. Avstrijski levi bočni nogometaš je mojstrsko izvedel prosti strel, žoga je preletela živi zid, nato pa padla na tla neposredno v gol. Akinfeeev je bil nemočen. Po golu je bilo Bayernu seveda precej lažje. Bavarci so brez težav držali žogo, Rusi pa so čakali na priložnost, ki je niso dobili. Že v šesti minuti se je v priložnosti znašel Mandžukić, Akinfeev pa je bil na mestu. Hrvat je grešil tudi v 14. minuti. Rusov v prvem polčasu v napadu ni bilo. Poizkus Honde iz 33. minute ni bil nevaren. V 37. minuti znova v akciji Mandžukić, tokrat po podaji Riberyja, toda znova ni bil dovolj natančen. Še pred koncem prvega polčasa pa je padel še en zadetek. Nocoj za kolektivno igro izjemno razpoloženi Robben je podal s prostega strela, Mandžukić pa je zabil z glavo za 2:0.

V drugem polčasu podobna slika kot v prvem. CSKA preprosto ni našel poti do Bayernovega gola. Po obleganju ruskega gola so domači nogometaši po uri igre dosegli še tretji zadetek. Znova se je izkazal Alaba, ki je žogo dvignil preko gostujoče obrambe, v kazenskem prostoru pa se je nato sam pred vratarjem znašel Arjen Robben in iz neposredne bližine zadel za 3:0. Bavarci so imeli do konca tekme še nekaj priložnosti, vendar je ostalo pri prednosti 3:0 in prvi zmagi Bayerna v novi sezoni Lige prvakov.