Damjan Tratnik   2. avgust 2011
Prvi krog nemškega pokala

Bayern brez težav

Nogometaši münchenskega velikana Bayerna so dobro opravili s prvo nalogo v tej sezoni. V prvem krogu nemškega pokala so se 3:0 prebili čez uvodno oviro.
9.12.2017 | Evropske lige
Nogometaši Bayerna se v prvem krogu nemškega pokala niso opekli, tako kot nekateri drugi prvoligaši, ki so že na uvodni oviri naleteli na previsokega nasprotnika. Bavarci, ki jih v tej sezoni vodi Jupp Heynckes, ki je na vroči klopi nasledil Louisa Van Gaala, so se v ponedeljek zvečer v gosteh pomerili z Braunschweigom, že po dobre pol ure pa je bilo jasno, da presenečenja tokrat ne bomo videli.

Bayern je povedel v 9. minuti, ko je enajstmetrovko v zadetek spremenil Mario Gomez, trideset minut kasneje je bil z bele točke natančen tudi Bastian Schweinsteiger. Končni izid tekme (3:0) je sedem minut pred koncem postavil Thomas Müller. Pred 23.500 gledalci je Bayern zaigral v naslednji postavi: Neuer. Rafinha, Boateng (od 91. Van Buyten), Badstuber, Lahm, Gustavo, Schweinsteiger, Müller, Kroos (od 88. Pranjić), Alaba (od 81. Tymoshchuk), Gomez.

"To je bila zelo umirjena predstava s strani mojih fantov. A hkrati je bila njihova predstava tudi vrhunska, dobro so stali na igrišču, bili so konkretni, zaslužili so si visoko zmago. Prav tako me veseli, da smo svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Zadaj smo bili čvrsti, dobro smo delovali z žogo v nogah, bili smo tudi potrpežljivi. Na koncu smo bili za vse to nagrajeni s tremi zadetki. Nasprotnik je že takoj na začetku vedel, da tokrat ne bo zanj nič. Imam dober občutek za novo sezono," zadovoljstva po zmagi ni skrival Heynckes, novi trener bavarskega velikana s štadiona Allianz Arena v Münchnu.