Uredništvo    2. april 2013
Liga prvakov, četrtfinale, prva tekma

Bavarski stroj melje naprej

Bayern je na četrtfinalnem derbiju Lige prvakov nadigral nemočni Juventus in si z zmago z 2:0 priigral veliko prednost pred povratno tekmo v Italiji. Bavarski stroj italijanskim prvakom ni pustil dihati.
13.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 68000, Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Daniel van Buyten, Dante, Luiz Gustavo, Toni Kroos (od 16. Arjen Robben), David Alaba, Franck Ribery (od 93. Xherdan Shaqiri), Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Mario Mandžukić (od 91. Mario Gomez).
Trener: Jupp Heynckes
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Stephan Lichtsteiner, Andrea Pirlo, Federico Peluso (od 75. Paul Pogba), Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Fabio Quagliarella (od 65. Sebastian Giovinco), Alessandro Matri (od 66. Mirko Vučinić).
Trener: Massimiliano Allegri
Najbolj zanimiv obračun četrtfinala Lige prvakov je vse taktične domislice in predvidevanja poteptal po manj kot minuti igre. Že po 26 sekundah je Bayern namreč po spletu okoliščin, natančnem strelu Davida Alabe in preusmerjene žoge s strani Artura Vidala povedel in sanjsko odprl obračun proti aktualnim italijanskim prvakom. Mladi Avstrijec je z več kot 30 metrov natančno, a ne premočno, meril proti vratom Gigija Buffona, žoga pa je ob rahlem dotiku Vidala presenetila Buffona in končala v njegovi mreži. Presenečeni gostje so uspeli prebroditi začetni šok in prvič zapretili v 12. minuti, ko je s prostega strela nevarno meril Andrea Pirlo, le nekaj trenutkov kasneje pa je nevarno meril še Vidal. Domači trener Jupp Heynckes je bil v 16. minuti prisiljen v prvo menjavo, saj je igrišče zaradi poškodbe zapustil Toni Kroos in svoje mesto prepustil Arjenu Robbnu, ki je navkljub izjemni predstavi konec minulega tedna proti Hamburgu srečanje začel na klopi za rezervne igralce.

Bayern je po minutah Juventusa prevzel pobudo in si priigral kar nekaj sijajnih priložnosti za povišanje vodstva. Buffon je v 18. minuti ubranil izjemno nevaren strel Robbna, dve minuti kasneje pa je le za nekaj centimetrov okvir vrat zgrešil v prvem polčasu razigrani Franck Ribery. Bayern je imel naslednjo veliko priložnost za drugi zadetek v 32. minuti, ko je po desni strani sijajno prodrl Thomas Muller in žogo poslal pred gol, tam pa je Robben zapravil sijajno priložnost in meril mimo vrat. V podaljšku prvega polčasa se je vendarle prebudil tudi Juventus, ki je bil večino igralnega časa v podrejenem položaju. Po predložku s kota je nevarno z glavo meril branilec Leonardo Bonucci, a je žoga za nekaj centimetrov zletela čez gol.

Bayern Juventus  Arturo Vidal Franck Ribery

Trener Juventusa Antonio Conte tudi ob premoru ni uspel najti formule za enakopraven boj z Bayernom, ki je z izjemno agresivno igro v obrambi že v kali zatrl vse napadalne akcije bianconerov. Bayern si je novo priložnost za drugi gol priigral v tretji minuti nadaljevanja, ko je protinapad z natančnim strelom zaključil Mario Mandžukić, a je Buffon žogo uspel izbiti v kot. Zasluženo povišanje vodstva je sledilo v 63. minuti, a precej na rovaš stranskega sodnika, ki ni dosodil prepovedanega položaja Mandžukića po strelu Luiza Gustava. Hrvat je po obrambi Buffona sprejel žogo in jo natančno podal pred vrata, kjer je Thomas Muller zadel prazno mrežo in Bayernu priigral veliko prednost. Juventus je zapretil v 69. minuti, ko je Neuer ubranil nevaren strel najbolj razpoloženega posameznika v vrstah gostov Artura Vidala, kmalu zatem pa si je angleška sodniška ekipa na čelu z glavnim delilcem pravice Markom Clattenburgom privoščila še eno veliko napako, saj se je Franck Ribery po nešportnemu prekršku nad Vidalom "zmazal" brez kazni. Tik pred koncem tekme je imel Bayern še eno veliko priložnost za še bolj izdatno zmago, a Muller iz dveh zaporednih poskusov ni uspel premagati Buffona.

Bayern je navkljub nekaterim spornim sodniškim odločitvam povsem nadigral Juventus in potrdil vlogo enega največjih favoritov za zmago v Ligi prvakov. Stara dama bo na povratni tekmi v Italiji čudež naskakovala še precej oslabljena, saj zaradi kartonov Stephan Licthsteiner in Arturo Vidal ne bosta imela pravice nastopa.