Uredništvo    6. november 2016
Slab konec tedna nizozemskih velikanov

Prvi poraz Feyenoorda

Ta konec tedna so zatajili vsi velikani nizozemske Eredivisie. Feyenoord je v 12. krogu doživel prvi poraz, Ajax in PSV iz Eindhovna pa sta osvojila le točko.
(foto: /)
Bližajoči se reprezentančni odmor je kot kaže preveč sprostil vodilne ekipe v nizozemski Eredivisie, saj nobeden od treh osrednjih favoritov za naslov ta konec tedna ni uspel zmagati. Najbolj zagotovo preseneča poraz vodilnega Feyenoorda, ki je v 12. krogu doživel šele prvi prvenstveni poraz v sezoni, sijajno serijo pa je končala skromna ekipa Go Ahead Eagles, ki na lestvici zaseda šele štirinajsto mesto.

Že v soboto so bili na delu nogometaši PSV iz Eindhovna, ki so doma proti Twenteju zgolj remizirali z 1:1. Slovenski reprezentant Dejan Trajkovski je v Eindhovnu na igrišču preživel 83 minut.

V nedeljo je bil na delu Ajax iz Amsterdama, ki je zaradi nediscipline v zadnjih tednih izključil kar dva pomembna igralca in sicer Anwarja Al Ghazija in Srba Nemanjo Gudelja. Varovanci Petra Bosza so na gostovanju pri AZ Alkmaarju iztržili remi (2:2), za kar je bil najbolj zaslužen domači dolgin v napadu Wout Weghorst, ki je dosegel dva zadetka.

Po dolgem času je od prve minute srečanje začel drugi Slovenec v Eredivisie Martin Milec in ob gostovanju Rode v Zwolleju (0:0) odigral celo tekmo.

Na lestvici vodi Feyenoord z 29 točkami, Ajax ima na drugem mestu dve manj, tretji pa je PSV s štirimi točkami zaostanka.