SLO | SRB | ENG

Konferenčna liga

Golijada v Atenah: Fenerbahče je proti Olympiakosu izgubljal že s 3:0, toda ostaja v igri pred povratno tekmo

Uredništvo 11. april 2024 1 Komentiraj
Olympiacos (foto: Getty Images)
Slovenski vezist Miha Zajc je tekmo začel od prve minute. Turki so imeli obupen prvi polčas, toda lahko bi se končalo še precej slabše kot kaže končni izid.

V Atenah sta se nocoj v sklopu UEFA konferenčne lige pomerila grški Olympiacos in turški Fenerbahče, šlo je za prvo tekmo četrtfinala. Na papirju so bili Turki pred prvim žvižgom postavljeni v vlogo favorita, toda gostovanja pri velikanu iz Grčije so vselej peklenska in v tem vzdušju je tudi potekal prvi polčas na zelenici. Domača ekipa je zabila dvakrat.

Fortounis je že v 8. minuti poskrbel za prednost Grkov, to pa je še pred odmorom povišal Stevan Jovetić in ob polčasu je bilo 2:0.

Zgodaj v nadaljevanju se je med strelce vpisal še Chiquinho in pri 3:0 se je zdelo, da Fenerbahče nocoj ne bo izvlekel prav nič. Toda potem je bila v 68. minuti dosojena enajstmetrovka za goste, z bele točke pa je bil uspešen Dušan Tadić.

Petnajst minut pred koncem je Kahveci znižal na končnih 3:2 in Fenerbahče vendarle še ni odpisan, ga pa čaka zelo težko delo.