Uredništvo    13. september 2011
Viktoria Plzen odigrala zgodovinsko tekmo

Skupina H v znamenju remija

Viktoria Plzen na svoji prvi tekmi v elitni Ligi prvakov ni našla načina, kako premagati žilavi BATE. Slednji je morda imel nekaj več priložnosti, toda na koncu se je končalo z remijem.
Ganso: Handanović je branil vs...
Štadion: Eden, Gledalcev: , Sodnik: Laurent Duhamel (FRA)
Viktoria Plzen: Marek Cech, David Bystron, Marian Cisovsky, David Limbersky (od 78. Petr Trapp), František Rejtoral, Petr Jiraček, Pavel Horvath, Daniel Kolar, Milan Petržela (od 69. Michal Duris), Vaclav Pilar (od 88. Jakub Hora), Marek Bakos.
Trener: Pavel Vrba
BATE Borisov: Aleksandr Gutor, Egor Filipenko, Marko Simić, Maksim Bordačev, Dmitri Baga, Aleksandr Volodjko, Edgar Olehnovič, Mihail Gordejčuk (od 83. Maksim Volodjko), Renan Bressan (od 71. Artem Kontsevoj), Filip Rudik, Mateja Kežman (od 75. Alex Porfirio).
Trener: Aleksandr Jermakovič
Za Viktorio je bila prva, za BATE ne, končalo pa se je z - remijem. Oba kluba sta na prvi tekmi Lige prvakov v Plznu v zgodovini tekmovanja dosegla po en zadetek, kar je bilo dovolj za končni rezultat 1:1. Češki mediji poročajo: to je bila čudovita tekma, polna priložnosti, atraktivne igre in tako dalje. Toda vsaj v prvem polčasu kaj prida razburljivega vendarle nismo videli. Za goste je dvakrat nevarno zapretil srbski veteran Mateja Kežman (na dresu je nosil številko 99), tudi eden od njegovih soigralcev je bil blizu, toda ne dovolj, da bi Belorusi na odmor odšli s prednostjo. No, dejansko so se morali sprijazniti celo z zaostankom! Tik pred koncem uvodnega dela je z leve sledil lep predložek pred gol, žoga je šla mimo vseh branilcev gostujoče ekipe, na drugi vratnici pa jo je pričakal Marek Bakoš in jo z nekaj metrov rutinirano poslal v mrežo.

V drugem polčasu je Kežman vendarle prišel na svoj račun, saj je zatresel mrežo češkega prvoligaša, a kaj, ko so ga hitro ohladili sodniki, ki so označili prepovedan položaj in zadetek Srba je padel v vodo. Toda BATE je kljub temu prišel do zadetka in tudi remija. V 70. minuti se je v lepem položaju za strel znašel Renan Bressan - mladi Brazilec je po prejemu žoge najprej postregel z elegantnim obratom, nato pa je žogo s strelom po tleh med nogama domačega vratarja poslal v mrežo Viktorie. Nato se izid ni več spremenil. Ostalo je pri 1:1, a dejansko je bila tekma še kako gledljiva. A bolj za češke in beloruske nogometne navdušence...