Uredništvo    18. maj 2011
Andre Villas Boas se je vpisal v zgodovino evropskih pokalov

Uspelo mu je kot najmlajšemu

Trener novopečenega zmagovalca lige Europa Porta Andre Villas Boas je postal najmlajši strokovnjak, ki je kdajkoli osvojil enega od evropskih pokalov. Uspelo mu je pri vsega 33 letih in 213 dneh.
Bane Ivanović v slogu najboljš...
Da, zares je nekaj posebnega, in Andre Villas Boas je to še enkrat več dokazal v sredo zvečer. Že res, da njegov Porto ni povsem razbil Brage, kot so nekateri pričakovali, so pa modro-beli kljub temu slavili in poskrbeli za nekaj, s čemer se je njihov trener vpisal v zgodovino. Villas Boas je namreč postal najmlajši trener, ki se lahko pohvali z osvojenim evropskim pokalom. Nekdanjemu pomočniku Joseja Mourinha je to uspelo z vsega 33 leti in 213 dnevi, s čemer je s prestola zrušil trenutno neaktivnega italijanskega strokovnjaka Gianluco Viallija. Slednji je bil leta 1998, ko je njegov Chelsea osvojil pokal pokalnih zmagovalcev, star 33 let in 308 dni. Vialli je sicer tedaj tudi igral za Londončane...

Villas Boas sicer ni tudi najmlajši trener, ki se je kdajkoli prebil v finale evropskega pokala. Naslov v rokah drži Bob Houghton, ki mu je bilo leta 1979, ko je Malmo zaigral v finalu Lige prvakov, vsega 31 let in 229 dni. Toda Houghton je tedaj izgubil. Kot najstarejši zmagovalec se lahko pohvali Raymond Goethals, ki mu je bilo 71 let in 231 dni, ko je Marseille popeljal do naslova evropskega klubskega prvaka.