SLO | SRB

Portugalski superpokal: Za Porto je od prve minute začel prvi Anglež po skoraj 100 letih

Uredništvo 31. julij 2022 0 Komentiraj
Porto je portugalski superpokal osvojil z zmago s 3:0 proti Tondeli. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Portugalski velikan je sinoči rutinirano premagal Tondelo, od prve minute pa je tekmo začel tudi angleški napadalec in se s tem zapisal v zgodovino kluba.
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader, bolje poznan kot Danny Loader, je 21-letni nadarjeni angleški napadalec, ki se je v Porto leta 2020 preselil iz Readinga. To poletje ga je klub priključil članski ekipi, na včerajšnjem srečanju proti Tondeli pa je tudi začel od prve minute. Postal prvi Anglež po kar 91-ih letih, ki je nastopil za člansko ekipo Porta. V vsej svoji zgodovini so imeli le dva nogometaša iz Anglije.

Prvi je bil napadalec Norman Hall, ki se je Portu pridružil pred točno stotimi leti in v klubu ostal naslednjih devet let, torej vse do leta 1931.

V pretekli sezoni je Danny Loader sicer zbral dva nastopa za Porto, toda obakrat je na zelenico vstopil kot rezervist. Vpisal se je tudi med strelce. Na srečanju proti Boavisti je ob zmagi s 4:1 na zelenici preživel le šest minut, toda to je bilo dovolj, da je dosegel svoj prvenec v dresu portugalskega velikana. Pričakovati je, da bo v novi sezoni precej bolj redno nastopal za prvo ekipo.

Loader je doslej nastopal za praktično vse mladinske kategorije reprezentance Anglije, ima pa tudi korenine iz Kameruna.