Uredništvo    3. oktober 2016
Benfica vodi na Portugalskem

Portov junak, ki je razveselil Atletico

Komaj 19-letni vezist Porta Diego Jota, ki pri Portu nastopa kot posojen igralec Atletica iz Madrida, je dosegel svoj prvi hat-trick v karieri. Sporting v Guimaraesu zapravil vodstvo s 3:0.
(foto: /)
Na Portugalskem se je minuli konec tedna odvrtel zanimiv prvenstveni krog, v katerem je bil največji osmoljenec Sporting, ki je na gostovanju v Guimaraesu v zrak pognal vodstvo s kar tremi zadetki razlike. Varovanci Jorgeja Jesusa so z zadetki Lazarja Markovića, Sebastiana Coatesa in Eliasa še v 70. minuti vodili s 3:0, nato pa je Vitoria na krilih prvega strelca prvenstva Mousse Marege zrežirala veliki "comeback" in v 89. minuti izenačila na 3:3.

Zvezda kroga je bil 19-letni ofenzivni vezist Porta Diogo Jota, ki velja za enega najbolj nadarjenih portugalskih nogometašev svoje generacije. Jota je pred pričetkom letošnje sezone za 7 milijonov evrov prestopil v madridski Atletico, ta pa ga je zaradi močne konkurence posodil Portu, kjer je mladenič že dokazal, zakaj se za njim tako dviga prah. Ob gostovanju pri Nacionalu je Jota zabil svoj prvi hat-trick v članski karieri, delo pa je dopolnil še drugi mladi Portov biser Andre Silva, za katerega na Portugalskem trdijo, da je celo najbolj nadarjena devetica, kar jih je Portugalska imela od časov Pedra Paulete in Nuna Gomesa naprej.

Benfica je v nedeljo visoko s 4:0 premagal Feirense in tako deloma zacelila rane po visokem porazu v Ligi prvakov proti Napoliju. Ob zmagi si gostje en zadetek zabili sami, preostale tri pa so prispevali Eduardo SalvioFranco Cervi in Alex Grimaldo.

Na lestvici z 19 točkami vodi Benfica, Porto in Sporting pa imata tri manj.