Uredništvo    10. marec 2015
Liga prvakov, osmina finala

Porto torpediral Basel

Porto gre med osem najboljših ekip v Evropi. Portugalski velikan je na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov švicarskemu Baslu nasul kar štiri zadetke in napredoval s skupnim izidom 5:1. Poškodba Danila.
Ganso: Handanović je branil vs...
Štadion: Estadio do Dragao, Gledalcev: , Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)
4 : 0
Porto: Fabiano, Ivan Marcano, Danilo (od 22. Bruno Martins Indi), Alex Sandro, Maicón Pereira Roque, Héctor Herrera, Evandro (od 79. Ricardo Quaresma), Casemiro, Vincent Aboubakar, Yacine Brahimi (od 74. Rúben Neves), Cristian Tello.
Trener: Sergio Conceicao
Basel: Tomás Vaclík, Walter Samuel, Behrang Safari, Fabian Schär (od 57. Breel Donald Embolo), Mohamed Elneny, Fabian Frei (od 83. Yoichiro Kakitani), Taulant Xhaka, Luca Zuffi, Shkelzen Gashi (od 77. Davide Callà), Derlis González, Marco Streller.
Trener: Raphael Wicky
Če je kdo dvomil v Porto, je dvomil zaman. Portugalski velikan je na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti švicarskemu prvaku Baslu opravil svoje delo. Že na gostovanju v Švici so Portugalci prišli do prednosti v obliki doseženega gola v gosteh, doma pa so prestavili v še višjo prestavo in se s prepričljivo zmago uvrstili med osem najboljših ekip v Evropi.

Portu je danes do cilja izdatno pomagal relativno hitro doseženi gol Yacine Brahimija, ki je zadel s prostega strela. Brahimi je zabil pravi evrogol! V 20. minuti je na igrišču obležal Danilo. Nogometaš, za katerega se potegujejo številni ugledni klubi, tudi Real Madrid, je trčil s Fabianom, tekme pa ni mogel nadaljevati, moral je celo v bolnišnico. Porto je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik, do odhoda na odmor pa je imel še dve priložnosti, vendar so se gostje uspeli izvlčei z minimalnim zaostankom.

Po povratku na igrišče so Portugalci hitro zadeli. V 47. minuti je zadel Hector Herrera. Basel je tonil, dokončno pa je potonil v 56. minuti, ko je spektakularen gol s prostega strela dosegel Casemiro. Porto je brez težav branil prednost, uspel pa je doseči še en gol za končnih 4:0. V 77. minuti je zadel Aboubakar.