Damjan Tratnik   12. maj 2013
Preobrat na Portugalskem

Porto dobil odločilni derbi

Porto je z zadetkom v sodnikovem podaljšku z 2:1 dobil veliki derbi portugalskega prvenstva proti Benfici in krog pred koncem sezone prevzel vodstvo na lestvici.
1.11.2017 | Evropske lige
Portugalska že dolgo ni bila v tako mrzličnem čakanju na večni derbi med Portom in Benfico kot ta konec tedna, saj je le-ta prinašal še veliko več od samega prestiža. Pred včerajšnjim obračunom je imela Benfica pred Portom dve točki prednosti, oba velikana portugalskega nogometa pa sta največjo tekmo sezone pričakala neporažena. Benfici bi glede na dosedanji potek sezone tako bržkone za naslov zadostoval že remi, na žalost privržencev lizbonskega velikana pa bo kot kaže tudi v letošnji sezoni naslov romal v osovraženi Porto. Derbi na stadionu Dragao je postregel s prvovrstno dramo, saj so gostje povedli v 19. minuti po zadetku Brazilca Lime, po avtogolu Urugvajca Maxija Pereira sedem minut kasneje pa je Benfica ključni udarec doživela v zadnjih izdihljajih tekme, ko je s strelom z levico za najpomembnejšo zmago sezone v 92. minuti poskrbel vsega 19-letni brazilski rezervist Kelvin.

"To je bil zgodovinski zadetek, ki se mi ga je posrečilo zabiti že ob začetku kariere. Ne glede na današnjo zmago moramo ostati zbrani, saj bomo morali za potrditev naslova zmagati še v zadnjem krogu,"
je po tekmi povedal nepričakovani junak.

Benfico navkljub bolečemu porazu čaka izjemno razburljiv teden, saj bo v sredo v finalu evropske lige proti Chelseaju lovila prvo evropsko lovoriko po kar 51 letih, tudi pred zadnjim krogom portugalskega prvenstva naslednji konec tedna pa še ni v povsem izgubljenem položaju, saj jo vsaj na papirju čaka precej lažje delo od vodilnega Porta. Ta bo namreč v zadnjem krogu gostoval pri senzaciji sezone in trenutno tretje uvrščeni ekipi na lestvici Pacos de Ferreiri, Benfica pa bo na Luzu gostila Moreirense, ki trenutno zaseda predzadnje mesto.