17.2.2021, ob 21:00 | Štadion: Estadio do Dragao | Sodnik: Carlos del Cerro (ŠPA)

Uredništvo 17. februar 2021 6 Komentiraj
Mehdi Taremi je izkoristil veliko napako Rodriga Bentancurja in Porto popeljal v vodstvo. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Porto je na prvi tekmi zasluženo z 2:1 premagal Juventus, ki je oba zadetka prejel takoj ob začetku obeh polčasov. Federico Chiesa je v končnici tekme dosegel zadetek, ki stari dami vliva več upanja.
Juventus ima silno željo po uspehu v ligi prvakov, a se v zadnjih letih od cilja bolj kot oddaljuje kot približuje. Italijanski prvak je bil v Portu neverjetno labilen, saj je težko pojasniti, da je ekipa s tako bogatimi izkušnjami v obeh polčasih prejela zadetek v manj kot minuti igre. Porto je prvič v svoji zgodovini premagal Juventus, popoln vtis pa je malce pokvaril pozen zadetek Federica Chiese, ki je poskrbel, da je par vendarle še vedno povsem odprt.

Tekma se je začela z nonšalantno podajo Rodriga Bentancurja vratarju Szczesnyju, nepazljivost pa je s predatorskim občutkom izkoristil Iranec Mehdi Taremi in Porto ekspresno popeljal v vodstvo. Juventus je bil v nadaljevanju polčasa povsem brezidejen in nenevaren v napadu, omeniti velja le atraktiven poizkus Adriena Rabiota s škarjicami, ki pa bi bil zaradi prepovedanega položaja Cristiana Ronalda tudi v primeru zadetka razveljavljen.

V drugem polčasu je Juventus ponovil naivnost s prvega dela. Obramba Juventusa je Wilsonu Manafaju pustila preveč prostora za prodor po desni strani, po podaji Portovega bočnega branilca pa se je dobro znašel Moussa Marega in Porto popeljal v vodstvo z 2:0.

Le nekaj minut kasneje je imel Porto preko Sergia Oliveira sijajno priložnost za tretji zadetek, a je bil njegov strel z obetavnega položaja premalo natančen. V 68. minuti je bil Porto, ki je odigral zares izvrstno tekmo, znova na pragu tretjega zadetka, po poizkusu Mehičana Corone pa se je z bravurozno obrambo izkazal Wojciech Szczesny. Sledil je še en poizkus Oliveire, Juventus pa je odrešitev dočakal v 82. minuti, ko je levo stran lepo prebil Rabiot in poslal dolg predložek na nasprotno stran, kjer je Chiesa z natančno odmerjenim strelom premagal nemočnega Agustina Marchesina.