Uredništvo    15. april 2015
Liga prvakov, četrtfinale

Bayern v velikih težavah

Porto je na Dragau pripravil veliko presenečenje in enega od osrednjih favoritov za zmago v Ligi prvakov Bayerna spravil v zelo neugoden položaj. Portugalci so ob dveh golih Ricarda Quaresme slavili s 3:1!
7.12.2017 | Evropski pokali
Štadion: Estadio do Dragao, Gledalcev: , Sodnik: Carlos Velasco (ŠPA)
Porto: Fabiano, Danilo, Alex Sandro, Maicón Pereira Roque, Bruno Martins Indi, Oliver Torres (od 75. Rúben Neves), Casemiro, Ricardo Quaresma (od 84. Evandro), Héctor Herrera, Yacine Brahimi (od 80. Héctor Herrera), Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Xabi Alonso (od 74. Holger Badstuber), Thiago Alcantara, Mario Götze (od 58. Sebastian Rode), Juan Bernat, Thomas Müller, Robert Lewandowski.
Trener: Jupp Heynckes
Izločilni del Lige prvakov postaja vse bolj zanimiv in nepredvidljiv. Že v osmini finala je za doslej največje presenečenje poskrbel Monaco, ki je iz tekmovanja izločil Arsenal, še večji podvig pa se obeta Portu, ki je na dobri poti, da na kolena spravi sam Bayern iz Munchna, ki po mnenju strokovnjakov sodi v najožji krog favoritov za končno zmago.

Bavarci so na stadionu Dragao na sever Portugalske pripotovali oslabljeni, saj zaradi poškodb niso nastopili Bastian Schweinsteiger, Franck Ribery in Arjen Robben. Porto, ki ob odlični formi v Ligi prvakov v domačem prvenstvu zre v hrbet Benfici, je izkoristil zares obupno predstavo Bayernove obrambe, kaznoval napake in bo v Munchen odpotoval z zelo obetavnim izidom.

Težave Bavarcev so se začele že v tretji minuti, ko je Jackson Martinez izkoristil nepazljivost Xabija Alonsa in prodrl v kazenski prostor, kjer ga je Manuel Neuer zaustavil s prekrškom, zaradi katerega bi lahko prejel tudi rdeči karton. Sodnik Carlos Velasco iz Španije se je odločil le za rumenega, kazen pa je nato uspešno realiziral nekdanji veliki up evropskega nogometa Ricardo Quaresma. V deseti minuti je sledil nov šok za Bayern. Quaresma je ukradel žogo Brazilcu Danteju in novo veliko napako Bayernovih branilcev kaznoval z drugim zadetkom na tekmi. Sledil je pritisk Bayerna, ki se je obrestoval v 28. Minuti, ko je po podaji Jeroma Boatenga v polno zadel Thiago Alcantara in se tako veselil svojega prvega zadetka v letošnji sezoni. Do konca polčasa bi Porto skoraj dosegel še tretji zadetek, ki bi ga malodane zakrivil Neuer, ki je predložek Alexa Sandra izbil v prečko.

V drugem polčasu je bilo pričakovati velik pritisk Bavarcev, a je še bil še naprej nevarnejši in konkretnejši Porto. Neuer se je izkazal z odlično reakcijo po skorajšnjem avtogolu Boatenga, Porto pa je piko na i izvrstni zmagi postavil v 65. minuti, ko je Boateng slabo ocenil let žoge, kar je pridoma izkoristil okretni Martinez in Porto popeljal do ene največjih evropskih zmag v zadnjem času. Edini "minus" v izvrstnem večeru sta bila rumena kartona odličnih bočnih branilcev Porta Danila in Alexa Sandra, ki na povratni tekmi v Munchnu ne bosta smela zaigrati.