Uredništvo    21. november 2012
Liga prvakov, 5. krog

Lavezzi potopil Dinamo Kijev

PSG je v Kijevu potreboval točko za potrditev preboja v osmino finala Lige prvakov, toda po zaslugi zadetkov Ezequiela Lavezzija so Parižani osvojili vse tri.
Di Maria je pri PSG manj sreče...
Štadion: Olimpiysky, Gledalcev: 36712, Sodnik: Wolfgang Stark (NEM)
Dinamo Kijev: Maksim Koval, Jevgen Kačeridi, Taye Taiwo, Danilo Silva, Betão, Dudu, Lukman Haruna, Miguel Veloso, Oleg Gusev (od 66. Andrij Jarmolenko), Denys Garmash (od 78. Andriy Bogdanov), Brown Ideye.
Trener: Sergij Rebrov
Paris SG: Salvatore Sirigu, Gregory Van der Wiel, Alex, Maxwell, Thiago Silva, Mohamed Sissoko (od 68. Clement Chantome), Blaise Matuidi, Nene (od 87. Javier Pastore), Marco Verratti (od 78. Sylvain Armand), Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi.
Trener: Unai Emery
Potem ko je Dinamo minuli konec tedna izgubil v domačem prvenstvu, je Oleg Blohin, trener Dinama, obljubil več motivacije in želje v igri svojega moštva. Njegovi varovanci so tekmo proti PSG-ju dobro začeli, čeprav so bili gostje tisti, ki so zapretili prvi. Nene Kovala na golu Dinama ni uspel premagati. Veloso in Gusev sta na drugi strani kar dobro ogrela Siriguja na golu francoskega velikana. Malce pred koncem prvega polčasa pa se je prvič zatresla tudi mreža. Na golu Dinama, seveda. V vlogi podajalca je bil Zlatan Ibrahimović, zadel pa je Ezequiel Lavezzi

V drugem polčasu so gostje iz Pariza pravzapra kar hitro rešili vprašanje zmagovalca te ne preveč zanimive tekme. Tekla je 56. minuta, znova pa je zadel Lavezzi. Domači nogometaši so sicer upali na preobrat, za kar pa niso imeli dovolj znanja in tudi sreče. Pa tudi Sirigu na golu PSG-ja jim je povzročal obilo preglavic. Ostalo je pri 2:0 in zmagi PSG-ja, ki se je tako uvrstil v osmino finala Lige prvakov.