Uredništvo    24. februar 2016
Liga prvakov, osmina finala

City pričakovano do prednosti

Manuel Pellegrini bo vsaj z rezultatom lahko upravičil počitek večine nosilcev igre minuli konec tedna. Manchester City je namreč dobil prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Dinamu iz Kijeva s 3:1.
Nad Mourinha z mlekom in vodo
Štadion: Olimpiysky v Kijevu, Gledalcev: , Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)

0 : 1

0 : 2
1 : 2

1 : 3
Dinamo Kijev: Oleksandr Šovkovski, Danilo Silva (od 66. Evgen Makarenko), Domagoj Vida, Aleksandar Dragović, Jevgen Kačeridi, Denys Garmash (od 31. Miguel Veloso), Derlis González, Sergij Ribalka, Vitali Bujalskij, Lukasz Teodorczyk (od 46. Junior Moraes), Andrij Jarmolenko.
Trener: Sergij Rebrov
Manchester City: Joe Hart, Nicolas Otamendi, Bacary Sagna, Gaël Clichy, Vincent Kompany, Fernandinho, Fernando, Raheem Sterling, David Silva, Yaya Toure, Sergio Aguero.
Trener: Josep Guardiola
Po počitku večine igralcev minuli konec tedna, ko je visoko izgubil s Chelseajem v pokalu FA, je Manchester City danes gostoval v Ukrajini. V Kijevu je angleški predstavnik nastopil kot favorit, toda domača ekipa se mu je na začetku srečanja poizkusila odločno postaviti po robu. Že v četrti minuti je Jarmolenko poslal žogo v kazenski prostor Angležev, Hart je slabo reagiral, žoga pa se je odbila v prečko. Pri Cityju so si pred tekmo želeli hitrega gola in želja se jim je uresničila že v 15. minuti, ko so izvajali drugi zaporedni udarec iz kota. Silva je podal, Toure je žogo spustil za Sergia Aguera, ki je žogo pospravil v mrežo za 1:0.

Manchester City je bil danes gospodar na igrišču v Kijevu, kjer domača ekipa zaradi zimske pavze že dva meseca ni igrala prave tekme. V 22. minuti je imel Aguero priložnost za nov gol, toda njegov strel je bil le za las premalo natančen. Domači trener Sergej Rebrov z igro številnih napak svoje ekipe ni bil zadovoljen, v 30. minuti je zato menjal, Veloso je zamenjal Garmaša. Menjava kakšnih sadov ni obrodila, Toure in Silva sta pred drugim golom Cityja nastreljala domačega vratarja, nato pa je Silva v 39. minuti izkoristil podajo Sterlinga in podvojil vodstvo Cityja, s katerim so Angleži odšli tudi na odmor med polčasoma.
Gael Clichy Manchester City

Domača ekipa je drugi polčas začela s spremembo v svoji zasedbi, Teodorczyka je zamenjal Junior Moraes. Ukrajinci so drugi polčas začeli precej bolj odločno kot so končali prvega, toda gostje iz Manchestra so delovali zanesljivo. Še največ preglavic je Cityju povzročal odlični Jarmolenko, ki je vseskozi predstavljal nevarnost, a imel premalo pomoči svojih soigralcev. No, v 59. minuti pa se je le zatresla gostujoča mreža - zadel je Bujalski, ki je ob strelu zadel Otamendija, tako da je žoga Harta presenetila.

Šavkovski na golu Dinama je imel tudi v drugem polčasu kar nekaj dela, nevaren je bil predvsem Aguero, ki pa mu ni bilo usojeno zadeti še drugič. Joe Hart je imel v drugem polčasu kar nekaj dela, v 79. minuti je dobro posredoval ob priložnosti Bujalskega. 82. minute si Yaya Toure ne bo ohranil v lepem spominu, potem ko je vso delo opravil Sterling, je izkušeni vezist zapravil res lepo priložnost za povišanje rezultata. Nekdanji nogometaš Barcelone se je za napako uspel odkupiti malce pred koncem srečanja, ko je odigral dvojno podajo s Fernandinhom in z levico zadel nasprotni kot ter postavil piko na i Cityjevi današnji zmagi.