Damjan Tratnik   30. oktober 2012
Senzacija v osmini finala hrvaškega pokala

Zadar šokiral Dinamo

Zadar je v osmini finala hrvaškega pokala nadoknadil zaostanek dveh golov proti zagrebškemu Dinamu in se z zadetkom v osmi minuti podaljška uvrstil v četrtfinale.
8.11.2017 | Evropske lige
Dinamo iz Zagreba je prvič po letu 2005 izpadel že pred četrtfinalom hrvaškega pokala. Za daleč najuspešnejši hrvaški klub zadnjih let je bil tokrat usoden Zadar, ki je celo uspel nadoknaditi dva zadetka zaostanka in z zadetkom Josipa Ivančića v osmi minuti podaljška slaviti s 3:2. Dinamo je imel po prvem polčasu vse v svojih rokah, po tem ko je z zadetkoma Dujeta Ćopa in Fatosa Bećiraja vodil zanesljivo z 2:0, po dveh zadetkih Stipeja Perice pa je v podaljških ob robu igrišča igralce Dinama v napad pozival tudi zloglasni Zdravko Mamić, a njegove besede niso zalegle.

"To je najtežji trenutek v moji karieri. Izgubili smo proti ekipi, ki nam nikakor ni niti blizu. Ko se spomnim na to, kako je potekala tekma, sploh ne morem dojeti, da smo izpadli. Nimam besed s katerimi bi opisal, v kakšnem stanju sem," je povedal trener Dinama Ante Čačić.

Zadar je po 13 krogih hrvaškega prvenstva na zadnjem mestu prvenstvene lestvice z zgolj eno zmago na 13 tekmah in kar 25 točkami zaostanka za Dinamom.