Sijajen derbi na Rujevici, ki je upravičil napovedi Matjaža Keka

Uredništvo 17. oktober 2021 0 Komentiraj
Bruno Petković je Dinamo z dvema goloma vrnil v igro. (foto: /)
'Največji hrvaški derbi', kakor ga je opisal slovenski selektor Matjaž Kek, ni razočaral. Rijeka in Dinamo sta odigrala odlično tekmo, po kateri pa so bili veliko bolj lahko razočarani v taboru Rijeke.
Veliki derbi hrvaškega prvenstva med Rijeko in Dinamom iz Zagreba je ponudil izjemno nogometno predstavo, v kateri ni manjkalo ničesar. Gledalci so na Rujevici videli kar šest golov, videli pa so tudi pravo dramo in izjemen povratek aktualnih prvakov, ki so se navkljub zaostanku z 0:3 domov vrnili s točko. Na lestvici še naprej vodi Rijeka, vendar pa ima Dinamo s tekmo manj na drugem mestu le točko zaostanka.

Rijeka je v prvem polčasu igrala kot v transu. V osmi minuti je za pravi evrogol poskrbel Josip Drmić, pri drugem zadetku pa je imel prste vmes tudi Haris Vučkić, saj je po njegovem strelu vratar Dinama Dominik Livaković žogo odbil le do Drmića, ki je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. Tik pred koncem polčasa je sledila še prekinitev in nov zadetek, pod katerega se je podpisal Darko Velkovski.

V drugem polčasu se je zagrebški zmaj prebudil. Damir Krznar je opravil kar tri menjave, povratek pa se je začel v 57. minuti, ko je sodnik zaradi prekrška Harisa Vučkića dosodil enajstmetrovko v prid Dinama. Z bele točke je bil natančen Bruno Petković, le nekaj minut kasneje pa se je situacija ponovila, saj je po igranju z roko Dinamo dobil še eno enajstmetrovko, ki jo je ponovno zanesljivo izvedel Petković. Končni izid tekme je v 82. minuti postavil srbski napadalec Komnen Andrić, ki je glavo poskrbel za končnih 3:3.