Damjan Tratnik   30. september 2012
Alen Halilović novi rekorder hrvaškega prvenstva

Sammir junak hrvaškega derbija

Novopečeni hrvaški reprezentant Sammir je bil prvo ime derbija hrvaškega prvenstva med Dinamom in Hajdukom, ki so ga s 3:1 dobili Zagrebčani. Mladi up Alen Halilović novi rekorder.
8.11.2017 | Evropske lige
Zagrebški stadion Maksimir je v soboto gostil prvi večni derbi hrvaškega nogometa med Dinamom in Hajdukom, ki je sicer zadovoljil z igro, precej manj pa z obiskom, saj si je obračun ogledalo le 7.500 gledalcev, kar je za standarde največjega derbija hrvaškega nogometa precej skromna številka. Gostje iz Dalmacije so povedli že v 33. sekundi tekme, ko je nezbranost obrambe Dinama kaznoval Mijo Caktaš, Dinamo pa je vrnil tik pred koncem prvega polčasa, ko je zadel kar dvakrat in na odmor odšel s prednostjo enega zadetka. Najprej je v 37. minuti novopečeni hrvaški reprezentant Sammir zadel z voleja, minuto pred koncem prvega dela pa je po podaji Matea Kovačića zadel še nekdanji član Hajduka Duje Ćop. Dinamo je zmago potrdil dobrih deset minut pred koncem tekme, ko je po prekršku nad Domagojem Vido z bele točke zadel Sammir in Dinamu po desetem krogu prvenstva priigral kar osem točk prednosti pred Hajdukom, ki trenutno zaseda šele četrto mesto na lestvici.

V 83. minuti je na igrišče stopil mladi veleup Dinama Alen Halilović, čigar posnetki predstav s tekem mladinskih lig so v zadnjih tednih obšli cel svet. Naslednik Luke Modrića je v hrvaškem prvenstvu debitiral z vsega 16 leti in 105 dnevi starosti in tako postal najmlajši debitant v zgodovini hrvaškega nogometa.