Štadion: Maksimir, Gledalcev: 4683, Sodnik: Daniele Orsato (ITA)

Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Tonel, Josip Šimunić, Josip Pivarić, Domagoj Vida, Marcelo Brozović, Adrián Daniel Calello (od 80. Mateo Kovačić), Arijan Ademi (od 58. Fatos Beqiraj), Sammir, Duje Čop, Ante Rukavina (od 67. Bryan Carrasco).
Trener: Ivajlo Petev
Porto: Helton, Maicón Pereira Roque, Miguel Lopes, Nicolas Otamendi, Alex Sandro, James Rodriguez (od 88. Eliaquim Mangala), Lucho Gonzalez, Steven Defour, Joao Moutinho, Silvestre Varela (od 72. Christian Atsu), Jackson Martínez (od 78. Kleber).
Trener: Sergio Conceicao
Zagrebški Maksimir je pred pričetkom obračuna med Dinamom in Porto ponujal nadvse klavrn in za Ligo prvakov malodane šokanten prizor. Čeprav so iz vodstva kluba sporočili, da so prodali več kot 10.000 vstopnic za paketni ogled tekem skupinskega dela, je na Zagrebčane bodrilo nekaj več kot 5.000 gledalcev (cene vstopnic so se gibale med 30 in 40 evri), kar je nedvomno znak za glasen alarm v vodstvu hrvaških prvakov.

Katastrofalen obisk je zasenčil predstavo na igrišču, kjer je favorizirani Porto upravičil vlogo nosilca skupine in rutinirano slavil z 2:0. S tem se je končal niz nepremagljivosti domačega trenerja Anteja Čačića, ki od prihoda na trenerski stolček Dinama kar 33 tekem ni doživel poraza.

Dinamo je srečanje začel hrabro in se v uvodnih 20 minutah enakovredno meril z gosti, nato pa je Porto počasi prevzel pobudo in prvič resno zapretil pet minut pred koncem prvega dela, ko je domači branilec Tonel z golove črte izbil strel Jacksona Martineza. Porto je povedel nekaj minut kasneje, ko je po odbiti žogi Ivana Kelave pravočasno reagiral Lucho Gonzalez, ki je svoj gol posvetil danes preminulemu očetu.

V drugem polčasu je Dinamo bolj ali manj poskušal z nenevarnimi streli, ki vratarju gostov Heltonu niso delali preveč preglavic, prav slednji pa se je izkazal kot velika nevarnost za Dinamovo obrambo, saj je po dveh njegovih dolgih podajah Porto kar dvakrat resno zapretil preko Kleberja in Jamesa Rodrigueza. Zmagovalec je bil odločen dve minuti pred koncem srečanja, ko je Porto izvedel hiter protinapad in ga z zadetkom Belgijca Stevena Defourja tudi učinkovito zaključil.