18.9.2019, ob 21:00 | Štadion: Maksimir | Gledalcev: 28.863 | Sodnik: Jesús Gil (ŠPA)

Uredništvo 18. september 2019 29 Komentiraj
Mislav Oršić je odigral tekmo kariere. (foto: )
Dinamo Zagreb je včasih prejemal gole kot za šalo, letos pa v ligi prvakov zaenkrat igra vidno vlogo. Hrvaški prvak je poskrbel za izjemen večer na Maksimiru, kjer je deklasiral nemočno Atalanto.
Atalanta ima z ligo prvakov manj izkušenj od Dinama in nemogoče je bilo predvideti, kako se bodo Italijani znašli. Hitro, že po nekaj minutah, se je izkazalo, da bodo imeli težave. In res, že po desetih minutah igre je hrvaški prvak vodil! Streljal je Olmo, potem pa je Petar Stojanović podal z desne strani, na drugo vratnico, tam je bil Marin Leovac in zadel! Dinamo je sijajno začel tekmo in tudi nadaljeval v tem ritmu. Pri gostih je bil še najbolj živahen Josip Iličić, ki pa je bil vse preveč osamljen, brez pomoči soigralcev. Zagrebčani so se v 32. minuti veselili drugega gola nocoj. Olmo je lepo zaposlil Leovca, slednji pa do Mislava Oršića, ki je zabil za 2:0. Italijani so bili šokirani. Prvi polčas se je za gostitelje končal sijajno, saj so zadeli še tretjič- Stojanović je podal na drugo vratnico, tam je bil borbeni Ademi, ki je z glavo podal pred gol, tam je bil Oršić in zadel še drugič nocoj.

V drugem polčasu smo pričakovali nekakšno prebujenje gostov, a se to ni zgodilo. Dogajanje na najgršem stadionu skupinskega dela lige prvakov je šlo še naprej v prid domačinom. V 54. minuti je rezervist Pašalić prišel v nevarno situacijo, toda Livaković je ostal nepremagan. Samo nekaj minut pozneje je imel Oršić na nogi 4:0. Zagrebčani so še naprej iskali gol, v 68. minuti pa ga spet dočakali in spet je, potem ko je Theophile žogo bolj na pamet kot kaj drugega nabil naprej, zadel Oršić. Za bivšega nogometaša Celja je bil to sanjski večer! Gostje so v 74. minuti žogo že videli v golu, toda sijajna obramba Livakovića ob strelu Zapate je mrežo Dinama obdržala nedotaknjeno. Rezultat se do konca ni spreminjal, Dinamo je vknjižil eno največjih evropskih zmag v zadnjih letih, Petar Stojanović je odigral sijajno tekmo, Josip Iličić pa bo svoj debi v ligi prvakov hitro pozabil.