Uredništvo    21. februar 2016
Dinamo razred boljši od Lokomotive

Dinamo odpihnil Rijeko

Dinamo iz Zagreba je na derbiju z Rijeko, ki je močno vplival na razplet bitke za naslov prvaka, visoko s 3:0 ugnal nemočno Rijeko. Zagrebčani zdaj bežijo za pet točk.
3.12.2017 | Evropske lige
V Zagrebu se je danes odvijala eno najpomembnejših tekem sezone v hrvaškem prvenstvu, saj sta pred tekmo Dinamo in Rijeko na lestvici ločili zgolj dve točki razlike, zapovrh pa ekipa Matjaža Keka do danes v prvenstvu ni doživela niti enega poraza. Matjaž Kek je srečanje začel z enim slovenskim nogometašem in sicer napadalcem Romanom Bezjakom, pri Dinamu pa je od prve minute začel Petar Stojanović, ki bo imel sodeč po zadnjih tekmah v Dinamu mesto prvega desnega bočnega branilca v moštvu. Na Maksmirju se je navkljub velikemu vložku zbralo vsega 7.000 gledalcev, večje podpore pa so bili – pričakovano – deležni gosti iz Kvarnerja.

Dinamo je bil v 24. minuti preko branilca Leonarda Sigalija zadel vratnico, mreža pa se je prvič zatresla v 64. minuti, ko je po sijajni potezi Domagoja Antolića zadel Alžirec El Arbi Soudani. Sledili sta še dve veliki priložnosti za gostitelje in nato drugi zadetek v 83. minuti, pod katerega se je po predložku Anteja Čorića vpisal Sigali. Končni izid je tik pred koncem postavil Soudani, ki je s petih metrov dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.

Dinamo ima zdaj na lestvici pet točk prednosti pred Rijeko, Hajduk, ki je v soboto doživel poraz na gostovanju pri  Lokomotivi (1:2), pa zaseda tretje mesto z devetimi točkami zaostanka za Zagrebčani.