Uredništvo    19. september 2012
Liga prvakov, 1. krog

V Londonu brez zmagovalca

Chelsea in Juventus sta se na Stamford Bridgeu razšla z remijem. Londončani so vodili že z 2:0, obakrat je zadel debitant Oscar, Torinčani pa so do točke prišli po zadetkih Artura Vidala in Fabia Quagliarelle.
Ganso: Handanović je branil vs...
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 40918, Sodnik: Pedro Proenca (POR)
1 : 0

2 : 0

2 : 1

2 : 2
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, John Terry, David Luiz, Oscar (od 74. Juan Manuel Mata), Eden Hazard, Ramires (od 69. Ryan Bertrand), Frank Lampard, John Obi Mikel, Fernando Torres.
Trener: Antonio Conte
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner (od 77. Mauricio Isla), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Andrea Pirlo, Arturo Vidal, Kwadwo Asamoah, Sebastian Giovinco (od 75. Fabio Quagliarella), Claudio Marchisio, Mirko Vučinić (od 88. Alessandro Matri).
Trener: Massimiliano Allegri
Začetno otipavanje na Stamford Bridgeu so že v četrti minuti prekinili domači nogometaši, ki v letošnji sezoni tudi branijo naslov evropskega prvaka. Iz kota je podal Frank Lampard, z glavo pa je meril David Luiz, a na svojo smolo le v naročje Gianluigija Buffona, ki je nocoj igral 400. tekmo v dresu Stare dame. Gostje iz Torina so Chelseajeve nogometaše pokrivali visoko na njihovi polovici, tako da Londončane igre niso mogli razviti in so bili nevarni predvsem iz prekinitev. V 21. minuti priložnost za Juventus, Marchisio se je znašel sam pred Petrom Čechom, ki pa je hitro stekel iz vrat in blokiral strel. Na drugi strani so se v 24. minuti v kazenskem prostoru gostov Ramires, Eden Hazard in Fernando Torres neuspešno borili za zaključni strel. Pet minut zatem priložnost na drugi strani, Mirko Vučinić je malce z desne udaril neoviran udaril na gol Chelseaja, a meril mimo. Podal mu je nocoj razpoloženi Arturo Vidal.

Zapravljeno priložnost je Črnogorec še kako obžaloval. V 31. minuti so svojo Chelseajevi nogometaši namreč izkoristili. Oscar je po lepi podaji Hazarda močno udaril, žoga se je odbila od Bonuccija in mimo Buffona v gol. Londončani so hitro podvojili vodstvo, v 33. minuti je z roba kazenskega prostora močno in natančno, pod prečko, udaril debitant v Ligi prvakov Oscar in dosegel še svoj drugi gol na nocojšnji tekmi. Juventus se je skušal pobrati. Vidal, ki si je zvil gleženj, je v 35. minuti streljal čez gol, v 38. minuti pa pokazal svoje mojstrstvo in s strelom z roba kazenskega prostora premagal Čecha. Do konca prvega polčasa, ki je obetal zanimivo nadaljevanje, sta poizkusila še Ramires in Pirlo, vendar brez uspeha.
Eden Hazard Chelsea

Prvo priložnost v drugem polčasu, ki sta ga oba kluba začela v identičnih postavah kot prvega, smo videli v 51. minuti. Takoj, ko se mu je ponudila priložnost, se je za strel z razdalje odločil Branislav Ivanović in kar precej namučil Buffona. Frank Lampard je v 53. minuti poizkusil s prostega strela, Buffon pa je bil znova na mestu. Sporna situacija se je zgodila v 58. minuti, v kazenskem prostoru je v dvoboju z Barzaglijem padel Hazard, vendar po mnenju sodnika Pedra Proence tu ni šlo za prekršek za najstrožjo kazen. Juventus je bil v drugem polčasu brez pravih priložnosti. Vse do 64. minute, ko se je na robu kazenskega prostora malce nepričakovano v priložnosti znašel Marchisio, vendar je prisebni Luiz blokiral strel.

Gostje so v teh trenutkih malce bolj pritisnili, domači nogometaši pa so se povlekli nazaj. Žoga je bila kljub temu kar precej v njihovi posesti, le priložnosti ni bilo več. V 79. minuti je z leve strani v kazenski prostor vpadel Juan Mata, a zadel le zunanji del mreže. Kdo ve, kako bi se srečanje končalo ,če bi Španec iz te priložnosti zadel. Že v naslednji akciji je Juventus namreč izenačil. Marchisio je sijajno podal v prostor za rezervista Fabia Quagliarello, ki je nato z leve strani žogo ravno med nogama Čecha poslal v mrežo. V 87. minuti je imel isti nogometaš še eno lepo priložnost, njegov strel iz obrata z roba kazenskega prostora pa je končal le v prečki.