5.11.2019, ob 21:00 | Štadion: Stamford Bridge | Gledalcev: 39.132 | Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)

Uredništvo 5. november 2019 0 Komentiraj
Ajax je nekako preživel gostovanje pri Chelseaju, kjer je vodil že s 4:1, a povsem izgubil kontrolo nad tekmo. Ostal je s kar dvema igralcema manj, prejel še en gol, a pokazal srce in imel srečo.
Tekma na Stamford Bridgu se je začela s šokom za domače, Ajax je namreč vodil že v drugi minuti, z avtogolom Abrahama. A šok se je hitro preselil tudi na drugo stran igrišča, ko je Jorginho po prekršku nad Pulišićem zadel z bele točke. Ajax je spet povedel, Chelsea je padel v 20. minuti, ko je zadel Promes po podaji Ziyecha. Pred odhodom na odmor so gostje zadeli še tretjič, Ziyech je zabil spektakularen gol s prostega strela, pri čemer je Chelseajev vratar Kepa izjemno slabo posredoval.

V drugem polčasu je tekma za domače moštvo postala katastrofa. V 55. minuti je Van de Beek zadel za 4:1 in kazalo je, da bodo Nizozemci domov odnesli tri točke. A ko je Azpilicueta v 63. minuti zadel za 2:4, se je tekma spet odprla. Ajax je nato ostal brez kar dve igralcev, izključena sta bila Blind in Veltman. Londončani so stopili na plin, zabili so dva gola, celo še petega danes, ki pa je bil razveljavljen. Ajax kljub dvema igralcema manj ni bil nenevaren, a je ostalo pri izidu 4:4, ki vendarle mora biti zadovoljiv za oba kluba.