Uredništvo    4. april 2012
Liga prvakov, četrtfinale

Junaško slovo Benfice

Benfica je nocoj kar 50 minut igrala brez izključenega kapetana Pereire, pa bila kljub temu zelo malo oddaljena od uvrstitve v polfinale Lige prvakov. Na koncu se je s skupnim izidom 3:1 med štiri najboljše prebil Chelsea.
8.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 37264, Sodnik: Damir Skomina (SLO)
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, John Terry (od 59. Gary Cahill), David Luiz, Juan Manuel Mata (od 79. Raul Meireles), Ramires, Frank Lampard, John Obi Mikel, Salomon Kalou, Fernando Torres (od 88. Didier Drogba).
Trener: Antonio Conte
Benfica: Artur, Joan Capdevila, Emerson, Maxi Pereira, Bruno Cesar (od 73. Rodrigo), Axel Witsel, Javi Garcia, Pablo Aimar, Nicolas Gaitan (od 61. Yannick Djaló), Nemanja Matić, Oscar Cardozo (od 57. Nélson Oliveira).
Trener: Rui Vitoria
Portugalska Benfica je v London pripotovala v borbenem razpoloženju in z upanjem po preobratu po porazu v Lizboni, kjer je navkljub boljši igri morala priznati premoč Chelseaju. Portugalci so v obračun krenili pogumno in zelo napadalno, navkljub precej gostemu prometu v obrambni tretjini Chelseaja pa Petr Čech ni imel težjega dela. Chelsea je po uvodnem pritisku vzpostavil ravnotežje in se vse bolj osredotočal na bliskovite protinapade, za katere obramba Benfice, v kateri sta ob številnih poškodbah zaigrala kar vezista Emerson in Javi Garcia, ni imela najboljšega zdravila. V eni izmed takšnih akcij je padel tudi prvi zadetek: Ashley Cole je v 21. minuti izigral svojega čuvaja in prodrl v kazenski prostor, tam pa ga je Španec Garcia nekoliko okorno odrinil in Damirju Skomini ni ostalo nič drugega kot da pokaže na belo točko.

Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel prekaljeni Frank Lampard in Benfico postavil pred nemogočo nalogo, saj bi Portugalci za napredovanje potrebovali najmanj dva zadetka. V 30. minuti je Benfica, ki je še naprej na sredini igrišča igrala dobro, dočakala stoodstotno priložnost. Po predložku s prostega strela je s približno osmih metrov streljal Oscar Cardozo, zanesljiv zadetek pa je z intervencijo na golovi črti preprečil John Terry. Nove težave Benfice so nastopile v 40. minuti, ko je na sredini igrišča kapetan Maxi Pereira nepravilno zaustavil Johna Obija Mikela in si prislužil drugi rumeni karton.

Benfica z desetimi skoraj šokirala
V drugem polčasu je bilo taktiziranja še manj kot v prvem. Petr Cech je kmalu po začetku nadaljevanja z izjemno parado ubranil strel Cardoza, nato pa je pobudo prevzel Chelsea, ki je vse lažje prebijal razredčeno obrambo Benfice in si ustvarjal velike priložnosti. Salomon Kalou je imel na nogi vodstvo z 2:0, centimetri pa so od gola ločili tudi Fernanda Torresa, ki je tudi nocoj precej "namatral" portugalsko zadnjo vrsto.
Po tem, ko je Chelsea zapravil kar nekaj zaključnih žog, je preprosto morala slediti dramatična končnica. Pet minut pred koncem rednega dela je po predložku s kota najvišje skočil Javi Garcia in se z zadetkom z glavo odkupil za storjeno enajstmetrovko v prvem polčasu.

Benfici se je kmalu zatem ponudila sanjska priložnost za napredovanje, a je Nelson Oliveira s približno 17 metrov prezrl Pabla Aimarja in in Yannicka Djalaja in streljal mimo vratnice. Chelsea je v podaljšku ob silovitem pritisku Benfice izpeljal hiter protinapad in ga po topovskem strelu Portugalca Raula Meirelesa tudi zaključil z zadetkom, ki je potrdil polfinalni "zmenek" Angležev s prvim favoritom tekmovanja Barcelono.