Jan Krstovski   6. oktober 2014
Sijajni belgijski vratar ni staknil hujše poškodbe

Courtoisu že zelena luč

Nič hujšega ni z vratarjem Chelseaja Thibautom Courtoisom, ki je moral zaradi udarca v glavo predčasno zapustiti tekmo proti Arsenalu. Med tednom že na voljo selektorju Belgije.
Giroud: Morda bi moral zapusti...
Thibautu Courtoisu so dan po zmagi Chelseaja nad Arsenalom (2:0) že prižgali zeleno luč za priključitev belgijski reprezentanci, ki jo čaka tekma z Andoro. 22-letni vratar je po trku z Alexisom Sanchezom v prvem polčasu nekaj minut še igral, nato pa se usedel na tla in vidno krvavel iz ušesa, zato so ga odpeljali v bližnjo bolnišnico.

Medtem, ko so potekale preiskave, je Petr Čech na svoji prvi ligaški tekmi sezone ohranil mrežo nedotaknjeno in z modrimi slavil pomembno zmago nad topničarji. Iz kluba je manj kot 24 ur po tekmi že prišlo uradno sporočilo, ki je pomirilo privržence Chelseaja in belgijske reprezentance - Courtois se bo pridružil "rdečim vragom" in bi lahko igral že v petek proti Andori, krvavenje pa očitno ni imelo zveze s kakšno hujšo poškodbo.

"Chelsea FC potrjuje, da je Thibaut Courtois med našo včerajšnjo tekmo Premier League proti Arsenalu obiskal bolnišnico zaradi preventivnih testov poškodbe glave," so sporočili Londončani: "Rezultati kažejo, da je vse v redu. Thibautu so oskrbeli manjšo ureznino ušesa in ga že ponoči poslali domov. Pričakuje se, da se bo kasneje v tednu zglasil na reprezentančnem zboru."

Courtois se je medtem javil tudi prek Twitterja, kjer se je zahvalil za sporočila podpore in napovedal ekspresni povratek na zelenice.

"Hvala za vsa sporočila!"
je objavil nekdanji član madridskega Atletica. "Že zdaj se počutim bolje. Zdaj počivam, da bi bil spočit za hiter povratek na igrišče. Izvrstna zmaga včeraj," je še pristavil odlični Belgijec.