Uredništvo    22. februar 2011
Liga prvakov, osmina finala:

Chelsea praktično naprej

Carlo Ancelotti si nocoj na Danskem ni smel privoščiti napake in si je tudi ni. Chelsea je na gostovanju pri Kobenhavnu dosegel svoj cilj in Dance premagal z zadetkoma Nicolasa Anelkaja.
Liga prvakov: danes ob 12.00 ž...
Štadion: Parken, Gledalcev: 36713, Sodnik: Kuipers (NIZ)
Kobenhavn: Johan Wiland, Mikael Antonsson, Zanka, William Kvist, Zdenek Pospech, Oscar Wendt (od 75. Pierre Bengtsson), Claudemir, Jesper Gronkjaer (od 87. Kenneth Dahrup Zohore), Dame N'Doye, Cesar Santin (od 46. Martin Vingaard), Cristian Bolanos Navarro.
Trener: Stale Solbakken
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, Jose Bosingwa, John Terry, Michael Essien, Frank Lampard, Florent Malouda (od 85. Jurij Žirkov), Ramires, Nicolas Anelka (od 73. Didier Drogba), Fernando Torres (od 90. Salomon Kalou).
Trener: Antonio Conte
Če je bilo na drugi nocojšnji tekmi osmine finala Lige prvakov napeto do samega konca, je bilo na Danskem vse jasno že precej pred zadnjim sodnikovim žvižgom. Chelsea je namreč relativno lahko dosegel to, po kar je na gostovanje tudi prišel - zmago in izjemno ugoden izid pred povratno tekmo na svojem Stamford Bridgeu. Oba zadetka ob zmagi z 2:0 za modre iz Londona je dosegel francoski napadalec Nicolas Anelka.

Anelka načel Dance

Gostje iz Londona so srečanje začeli konkretno in podjetno in bili za svoj trud kmalu bogato poplačani. Tekla je 18. minuta, Nicolas Anelka je prestregel žogo, se zapodil proti vratom Kobenhavna in s strelom premagal domačega vratarja Wilanda. Londončani, ki imajo v Ligi prvakov edino priložnost za osvojitev lovorike v letošnji sezoni, so si v prvem polčasu priigrali še tri lepe priložnosti. Fernando Torres je zapretil dvakrat, enkrat pa je poizkušal še Anelka, vendar ni nobenemu od njiju uspelo zatresti nasprotne mreže.
Kobenhavn Chelsea Dame NDoye John Terry

Drogba na klopi do 73. minute
Domačini so v drugem polčasu skušali izenačiti in se vrniti v igro. Toda ni jim uspelo. Chelsea je dosegel še en zadetek, ponovno pa je bil strelec Nicolas Anelka. Tokrat po lepi akciji, ki sta jo začela Michael Essien in Frank Lampard. Zmaga je bila v tem trenutku na strani Chelseaja, ki si je pred povratno tekmo na svojem Stamford Bridgeu priigral pomembno prednost in tako z eno nogo že stoji v četrtfinalu. Zanimivo, Didier Drogba je na klopi za rezervne igralce sedel vse do 73. minute, ko je v igro vstopil ravno namesto strelca obeh zadetkov za Chelsea.

Nicolas Anelka pa je nocoj dosegel svoj šesti in sedmi zadetek v Ligi prvakov v letošnji sezoni, s čimer se je na lestvici najboljših strelcev izenačil s Samuelom Eto'o-ojem iz Interja.