Uredništvo    11. april 2012
Veliki derbi Bundeslige

Zmaga Dortmunda za naslov

Borussia iz Dortmunda je na pragu ubranitve naslova nemškega prvaka. Aktualni nemški prvaki so namreč dobili še drugi derbi z Bayernom. Odločil je zadetek Lewandowskega. Osmoljenec tekme: Arjen Robben.
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 80720, Sodnik: Knut Kircher
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Jakub Blaszczykowski (od 89. Patrick Owomoyela), Sebastian Kehl, Lukasz Piszczek, Ilkay Gündogan (od 74. Ivan Perišić), Kevin Grosskreutz, Robert Lewandowski, Shinji Kagawa (od 74. Moritz Leitner, od 74. Ilkay Gündogan).
Trener: Peter Stoger
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Toni Kroos, Luiz Gustavo, David Alaba, Franck Ribery, Arjen Robben, Mario Gomez (od 75. Ivica Olić), Thomas Müller (od 61. Bastian Schweinsteiger).
Trener: Jupp Heynckes
Težko pričakovani derbi nemške Bundeslige se je začel z izjemnim tempom igre na obeh straneh. Že v prvi minuti smo videli tudi prvo priložnost. Mario Gomez je poizkusil z glavo, vendar domači vratar Roman Weidenfeller težav ni imel. V naslednji minuti priložnost na drugi strani, Blaszczykowski je poizkusil takoj, ko je žoga prišla v njegove noge, Neuer je praktično že bil premagan, vendar je žoga po udarcu z leve strani zletela mimo vrat. V šesti minuti še druga lepa priložnost za Dortmund, Kagawa je podal v sredino kazenskega prostora Kevinu Grosskreutzu, ki je streljal v padcu, Manuel Neuer pa se je izkazal in njegov poizkusil ubranil. Srečanje na Signal Iduna Parku je bilo še naprej zelo energično, kot ose pa so bili nadležni domači nogometaši, ki so nocoj igrali za zmago in povišanje prednosti pred rivalom.

Sledilo je obdobje brez priložnosti in malce bolj ostre igre. Bayern je po uvodnem ogrevanju Gomeza prvo omembe vredno priložnost dočakal šele v 30. minuti, Toni Kroos je malce z leve strani sprožil strel s svojo levico in streljal tik mimo vrat. Dortmund je bil v prvem polčasu nevarnejši in v 37. minuti znova, še tretjič v prvem delu igre, blizu zadetka. V kazenski prostor Bayerna je priletela visoka podaja z desne strani, z glavo pa je streljal Robert Lewandowski in stresel vratnico. Ostalo je pri 0:0.
Arjen Robben Bayern Dortmund

Drugi polčas je bil na začetku podoben prvemu. Malo neposrednih strelov na gol, pa zato veliko teka in agresivnosti ter boja za vsako žogo. Piszczek in Kagawa sta prva ogrela Neuerja. Na drugi strani je imel Franck Ribery v 60. minuti priložnost z leve strani, a je streljal mimo gola. Bavarci so po uri igre malce pritisnili na plin, toda domači nogometaši so jim zaprli praktično vse poti do gola. Kagawa je v 73. minuti znova zapretil in znova zgrešil. Jupp Heynckes je Thomasa Müllerja in Maria Gomeza potegnil iz igre, vanjo pa poslal Ivico Olića in Bastiana Schweinsteigerja. Jürgen Klopp je na drugi strani namesto Gündogana in Kagawe priložnost ponudil Perišiću in Leitnerju

V dramatični končnici smo najprej videli zadetek. Po strelu od daleč je bil v kazenskem prostoru s peto spreten Lewandowski, ki je žogo toliko spremenil smer, da je Neuer ostal nemočen. Zadetek je na noge dvignil 80.720 gledalcev na stadionu. V 85. minuti je upe Bayerna po vsaj točki zapravil Arjen Robben, osmoljenec teme. Nizozemec, ki do tega trenutka v igri ni storil veliko, je priigral enajstmetrovko v dvoboju z domačim vratarjem, a jo izvedel preveč ležerno, tako da je njegov strel Weidenfeller zlahka ubranil. To pa še ni bilo vse. V 90. minuti je Neven Subotić žogo skušal nespretno izbiti v kot, pri tem pa je stresel prečko, na žogo je naletel Robben in jo z neposredne bližini na začudenje vseh poslal čez vrata. Tekme pa še ni bilo konec, stresel se je tudi Bayernov okvir vrat. Prečko je stresel Lewandowski, ki pa je pred tem že zadel in na koncu je ostalo pri njegovem zadetku in povsem zasluženi zmagi Borussie iz Dortmunda, ki je s to zmago praktično že postala prvak.