
Borussia Dortmund (foto: Getty Images)
Bo Borussia Dortmund do uvrstitve v ligo prvakov prišla v zadnjem krogu sezone v Bundesligi? Njena naloga bo na papirju precej lažja od Freiburgove.
Borussia Dortmund je poletela! Hrvaški trener Niko Kovač je ekipo prevzel februarja in čeprav se je začelo zelo slabo, je rezultatsko krivuljo črno-rumenih dvignil še v ravno pravem trenutku, da lahko sanjajo o ligi prvakov. Pri tem sicer niso odvisni samo od sebe, v zadnjem krogu potrebujejo spodrsljaj Freiburga in zmago proti Holstein Kielu.
Holstein je že izpadel iz Bundeslige, Borussia bo favorit. Težko pa je reči, kaj se bo zgodilo, ko bo Freiburg gostil tretjeuvrščeni Eintracht.
Danes je bila BVB boljša od lanskih prvakov, na gostovanju v Leverkusnu je Bayer porazila s 4:2 in zdaj je v nizu petih zaporednih zmag. Varovanci trenerja Xabija Alonsa pa so popustili v zadnjih krogih, ko je postalo jasno, da bodo težko obranili naslov prvaka - osvojil ga je Bayern.
Dolgo časa sta bila v igri za ligo prvakov tudi RB Leipzig in Mainz.