Uredništvo    12. april 2012
Trenerja po nemškem derbiju

Tri dni časa za proslavo

Trener Borussie iz Dortmunda Jürgen Klopp pravi, da ima zdaj tri dni časa za proslavo zmage na derbiju z Bayernom. Jupp Heynckes je v drugem polčasu pogrešal nekaj več sreče in seveda zadetkov.
Napadalec Atletica mora garati
Zmaga na tekmi 30. kroga Bundeslige proti Bayernu bržkone pomeni, da bo Borussii iz Dortmunda uspelo ubraniti naslov nemškega državnega prvaka. Pred 80.720 gledalci je Borussia Bayern premagala z rezultatom 1:0, odločilni zadetek je dosegel Poljak Robert Lewandwoski

Trener Borussie Jürgen Klopp po prestižni in hkrati za naslov pomembni zmagi ni skrival zadovoljstva: "Lahko se zgodi še marsikaj, vendar me to ne zanima. Zdaj imamo tri dni časa, da proslavimo za izjemen dosežek. Potem bo pred nami nova naloga. Bodo pa naši prijatelji iz Gelsenkirchna storili vse, da bi nam otežili delo. Torej, ostajamo osredotočeni. Odločitve o prvaku ne potrebujemo, ko jo bomo dosegli, potem nas boste videli proslavljati, dotlej bomo le delali."

Precej bolj kislega obraza je bil po pričakovanjih sinočnji poraženec Jupp Heynckes, Bayernov trener, ki je zaradi poraza najverjetneje ostal brez naslova prvaka, kajti Dortmund Bayernu zdaj beži že za šest točk: "Tekmo bomo morali še analizirati. Prvi polčas je brez dvoma pripadel Borussii, ki je energično napadala. V drugem polčasu smo igrali bolje, vendar nam je manjkalo sreče." Zastreljano enajstmetrovko Arjena Robbna v drugem polčasu je Heynckes pokomentiral z naslednjimi besedami: "Takšne stvari se v nogometu dogajajo. To so enajstmetrovke. Ničesar mu ne očitam, že sam je dovolj jezen nase."