5.3.2019, ob 21:00 | Štadion: Signal Iduna Park | Gledalcev: 66.099 | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)
Borussia Dortmund 0:1 Tottenham
0 : 1 48' Harry Kane
Rezultati Osmine finala

Tottenham v četrtfinale brez pravega odpora

Uredništvo 5. marec 2019 6 Komentiraj
(foto: /)
Tottenham je brez težav zaustavil jalove nalete Dortmunda in se v četrtfinale lige prvakov uvrstil, kot da je to nekaj povsem nevsakdanjega. Povratno tekmo je odločil prvi zvezdnik Spurs Harry Kane.

Prvi od treh nemško-angleških obračunov osmine finala lige prvakov je v bravuroznem slogu pripadel Tottenhamu, ki je trenutno vodilno ekipo nemškega prvenstva izločil s skupnim izidom 4:0. Tako kot na prvi tekmi v Nemčiji, je Dortmund prevladoval v prvem polčasu in si nanizal več priložnosti , v nadaljevanju pa je Tottenham rutinsko prišel do vodstva in eno svojih največjih evropskih tekem v četrtfinale privedel na način, kot da to počne vsako leto.

V prvem polčasu je bil Tottenhamov junak vratar Hugo Lloris, ki je odigral ključno vlogo ob začetnem jurišu gostiteljev. Še posebej nevaren je bil Marco Reus, katerega je sprva v zadnjem hipu ustavil Jan Vertonghen, v drugem primeru pa z odlično obrambo Lloris. Francoz je v nadaljevanju prvega polčasa ubranil še strela Julian Weigla in Maria Gotzeja, Tottenham pa je edinkrat zapretil preko Korejca Heunga-mina Sona.

V tretji minuti nadaljevanja je izven kazenskega prostora po podaji Mousse Dembeleja žogo sprejel Harry Kane in jo v svojem slogu s preciznim udarcem spravil za hrbet Romana Burkija. S tem je ugasnil zadnji žarek upanja za domače moštvo, ki je do konca tekme sestavilo nekaj približno obetavnih akcij, a se od nadaljnjih bojev vendarle poslovilo brez doseženega zadetka.

Tottenham bo šele drugič v svoji zgodovini zaigral v četrtfinalu lige prvakov in prvič po letu 2011.