Uredništvo    18. marec 2015
Liga prvakov, povratna tekma osmine finala

Tevez utišal Dortmund

Borussia iz Dortmunda je bila Juventusu nocoj nekonkurenčna. Brezidejno držanje žoge v kombinaciji s slabo tehniko je italijanskemu prvaku močno olajšalo delo. Kampl se je boril, a brez pravega učinka.
Liga prvakov: Real s PSG, Barc...
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 65851, Sodnik: Milorad Mažić (SRB)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcel Schmelzer (od 46. Oliver Kirch), Neven Subotić, Sokratis Papastathopoulos, Ilkay Gündogan, Marco Reus, Sven Bender (od 63. Adrian Ramos), Kevin Kampl, Henrikh Mkhitarjan (od 63. Jakub Blaszczykowski), Pierre-Emerick Aubameyang.
Trener: Peter Stoger
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Patrice Evra, Stephan Lichtsteiner, Leonardo Bonucci, Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Roberto Pereyra, Paul Pogba (od 27. Andrea Barzagli), Carlos Alberto Tevez (od 81. Simone Pepe), Alvaro Morata (od 78. Alessandro Matri).
Trener: Massimiliano Allegri
Dortmund se je mobiliziral, vse je bilo nared za naskok Borussie na gol Juventusa. Prva tekma v Torinu se je končala z rezultatom 2:1, torej je Borussia nocoj potrebovala (vsaj) en gol. No, pa je bilo sanj o hitrem golu Nemcev hitro konec. V tretji minuti se je namreč Carlos Tevez odločil za strel z razdalje. Verjetno bi kakšen vratar ta strel ubranil, ne pa tudi Roman Weidenfeller. Juventus je bil boljši nasprotnik, predvsem je dajal vtis, da bi lahko bil nevaren, medtem ko so domači le držali žogo in z njo krožili okrog Juventusovega kazenskega prostora. Italijani so v 27. minuti ostali brez vezista Paula Pogbaja, ki se je poškodoval, namesto njega je vstopil Andrea Barzagli. Do konca prvega polčasa priložnosti ni bilo. Dortmund je še naprej držal žogo in brezidejno iskal luknje v čvrsti italijanski obrambi, ki resnici na ljubo ni bila niti malo ogrožena!

Roman Weidenfeller je bil na začetku drugega polčasa hitro na preizkušnji. V 50. minuti je dobro posredoval ob strelu Alvara Morate. Španec je hitro spet poizkušal, tudi tokrat pa je nekaj poguma soigralcem in navijačem vlil Weidenfeller. Jürgen Klopp je lahko nemoč svoje ekipe le opazoval s strani. Reagiral je po uri igre, zamenjal je nocoj slaba Benderja in Mkhitaryana, namesto njiju sta vstopila Kuba in Ramos. Vsa kriza Dortmunda je epilog dobila v 70. minuti, ko je Kirch naivno zamudil pri nastavljanju ofsajd zanke. Tevez je nesebično podal Morati, slednji pa je zabil za 2:0. Dortmund se je sicer še kar mučil, najbolj aktiven je bil naš Kevin Kampl, vendar brez slehernega učinka in nevarnosti za zbrano italijansko ekipo. V 80. minuti je končnih 3:0 postavil kdo drug kot prvi obraz današnje tekme . Carlos Tevez. Weidenfeller je znova posredoval slabše od pričakovanj. Auf Wiedersehen, Dortmund!