17.9.2019, ob 21:00 | Štadion: Signal Iduna Park | Gledalcev: 66.099 | Sodnik: Ovidiu Hategan (ROM)
Borussia Dortmund 0:0 Barcelona
Rezultati 1. kroga

Remi je krivičen za Borussio Dortmund, Barcelona je bila zelo bleda

Uredništvo 17. september 2019 15 Komentiraj
Borussia je bila danes boljša od Barcelone. (foto: Getty Images)
Borussia Dortmund bo s svojimi navijači še dolgo razmišljala o zapravljenih priložnostih in obrambah Ter Stegna. Barcelona je v Nemčiji igrala neprepričljivo in je s točko lahko zadovoljna. Prve minute za Messija.
Težko pričakovani derbi večera ni razočaral. Borussia Dortmund in Barcelona nista bili niti malo rezervirani na Westfalnu, malce bolj zagreti pa so bili gostitelji. V deveti minuti smo videli prvo priložnost na tekmi, Paco Alcacer ni znal izkoristiti kiksa Griezmanna. Barcelona je odgovarjala v 12. minuti, a je Hummels dobro posredoval. Reus in Paco Alcacer sta pretila Barceloni. V 25. minuti je prav Marco Reus ogrožal rojaka Ter Stegna, ki pa je sijajno branil! Sledil je še en poizkus domačih, tokrat Hummelsa z glavo, a je žoga zletela čez gol. Potem je prodiral še Hakimi, preigral Albo, a slabo zaključil. Po 40 minutah igre je moral z igrišča poškodovani Alba, kar je bila precejšnja težava za Barcelono, ki je malce zapretila proti koncu prvega dela igre, a je ostalo pri izidu 0:0:

Na začetku drugega polčasa priložnost za goste, Suarez pa iz težkega položaja ni zadel. V 52. minuti pa spet strel Nemcev, Paco Alcacer je bil blizu golu bivšemu klubu. V 55. minuti pa enajstmetrovka za Borussio, Semedo je nepravilno zaustavil Sancha, Marco Res pa ni uspel premagati Ter Stegna. Po uri igre je priložnost dobil še povratnik po poškodbi Lionel Messi, ki je zamenjal Ansuja Fatija. Kompozicije igre Barcelone to ni pretirano spremenilo. Gostitelji so bili še naprej boljši. V 71. minuti je Paco streljal čez gol, še precej bolj zrela pa je bila priložnost v 75. minuti, ko je Reus zapravil skoraj nemogoče. Za nameček je v 76. minuti Brand zadel še prečko! V 77. minuti je bil znova v priložnosti Reus, toda nemški reprezentant danes preprosto ni mogel oziroma uspel zadeti. Tekma, ki resnično ni razočarala, se je na koncu končala z izidom 0:0, s katerim pa so glede na dogajanje lahko precej bolj zadovoljni gostje.
loading...

16
matej1111
18.9.2019, 08:05
Točno ja, strokovnjaki bodo rekli, da je Neuer še vedno boljši od Ter Stegna.
0
0
18.9.2019, 08:07
WTF je bilo pa tole včeraj? Še manj, kot nič bi se lahko reklo, Ter Stegnu se lahko zahvalimo, da smo saj piko prinesli iz Dortmunda. Griezmanna niti ne bi toliko krivil, ker je novinec, staroselci pa spet obup in to ne veš kateri je bil bolj obupen. Na roko gre tudi malo kiks Interja, sem pricakoval, da bodo doma nesli 3 točke proti Slaviji. Res sicer, da je šele zacetek sezone ampak do sedaj so bila vsa gostovanja obup, doma niti ni nek problem. Dobra stvar je pa vrnitev Messija.
0
0
kameleon555
18.9.2019, 09:57
Res slaba tekma včeraj krivec pa je Valverde prevec napak lukenj če bi prisla boljsa ekipa bi to vse izkoristila to ni za prvaka pa se brez Messija negre nikamor on je najboljsi vodja bomo videli ko se napad uigra in ko zacne Messi kreirat igro in zabijat
1
1
18.9.2019, 10:11
- Odgovor na komentar osebe matej1111 Poglej komentar
Klub je eno, repka drugo ;) Sicer pa...Ni toliko MATS bil vrhunski kot mogoče Reus in Alcacer preslaba v zaključkih :)
- Odgovor na komentar osebe Werder Lunik Poglej komentar
Hvala za pojasnilo. Menim, pa da je Hategan gledal v napačno smer. Moral bi gledati vratarja. Se pa strinjam s tabo. Tuki ni nič anti-barca propaganda, samo konsistentno izvajanje sodniških pravil. Var določene stvari popravi, pa vendar tudi pri VARu je nedoločen pristop pogost. Nekje bi se potegnit črta in rečt, to in to se gleda z Varom. Sam smešno je vseskupaj. FIFA in Uefa vesta, da določeni igralci in ekipe včasih imajo protekcijo. Pa naj bo United, Barca, real, Bayern itd., VAR in dejanska nepristranskost pa to protekcijo in favorizem izničijo.
1
0
Who?
18.9.2019, 13:32
Pa dobro ljudje, a ste vi resni? Pa Barca že od začetka sezone igre brez glavnih napadalcev. Sure je bil poškodovan, Messi je bil poškodovan, Debele je poškodovan. Kaj vraga pa pričakujete? Ste se vsi začeli nabijat na kurac Gobrezu in njegovi nevednosti o nogometni igri? Dej res pejte rajš gledat balinanje, ker ste več kot očitno ubrisani in znate samo smetit pod članki. Igrali so v gosteh proti BD, pred 80+ fanatičnimi navijači, poškodba Albe sredi tekme. Pa dejte mal uporabit tiste sive celice v glavi, pa ne skoz neki na pamet pa na galamo. Isti ste kot Gobrez, ki serje okoli Arthurja, da ga Valverde ni že od začetka sezone koristil, tako kot ON to misli, da bi ga moral, a dec je špilal na Copi in prišel v klub z preveč kilami. A moraš bit res doktor znanosti, da ti je jasno, da ga je treba spravi spet v pogon in da trener verjetno ve ČISTO MALO VEČ o stanju igralcev kakor neki novinarji in jebeni Gobrez? Fatija bi tudi večina kar za kapetana dala, a dečko star 16 let in je imel dve solidni tekmi, včeraj se je pa videlo da je še ZELO, ZELO daleč od tega, da bi si zaslužil prvo postavo. Sam ne. Če Gobrez trdi, da je naslednja reinkarnacija Messija, potem bo že držalo. Svašta majka rodi, samo para neče!
3
2
mstegar
18.9.2019, 19:26
Še ena porazna tekma Barce. Tudi letos zgleda ne bo nič z lio prvakov, vsaj dokler bo nosati na klopi
0
0
Who?
19.9.2019, 12:12
- Odgovor na komentar osebe mstegar Poglej komentar
Mogoče bo pa to pomenilo, da se spelješ izpod člankov o Barci. In potem naj bo valverde doživljenski trener, sam da se nergači odplaknete.
0
0

24

De Ligt: V Ajaxu sem se počutil nepremagljivega, v Juventusu pa ...

_StyleBender_
16.10.2019, 11:49
Zakaj pa potem meni gre na smeh ko se spomnim na tvoj mikimaus klub, pa se ti že eno leto posmehujem, ti pa celi živčen streljaš žaljivke v mojo smer, ki se odbijajo od mene, ti pa nemočno ječiš v temi.

7

Še ena velika težava za Manchester United pred derbijem z Liverpoolom

Intelekt
16.10.2019, 11:50
Se nebi strinju. Lahka ma Romero vlek CS rating, ampak derbi je derbi. In DDG ke vedno na derbijih branil prakticno nemogoce. Dejansko je skoraj vedno zaklenil gol in spravljal v frustracije poolovo ofenzivo. Ta vlek CS ratio te lahka hitro zavede k npr. on podatek, k sva se zadnjic menla, da je United 3. po zbiranju pik od prihoda Oleja. Lahka je 3., sam je ce sedaj ne meji odstrela. Pomoje gre za hendikep, v koliksni meri bomo pa vidl

6

Kdo bo osvojil Zlatega dečka za leto 2019?

16.10.2019, 12:09
Ali pa Sancho? :)

5

Navijač je nezadovoljen, ker se klub bori proti rasizmu? "Hvala, nisi več naš navijač!"

16.10.2019, 12:14
Take teme so zaradi tebe in tebi podobnih klovnov, ki skos prinašate politiko in zgodovino na plano z raznoraznimi opazkami, katere bi jaz kot admin nogomanie že davno sankcioniral. Ne krivi portala, če si ti klovn, ki provocira in razmišlja po načelu črednega nagona. Isto velja tudi za razne številkarje, CUNTE ipd, klovnese. Ampak zastarelega konja več ne moreš naučiti novih trikov, tako, da se moramo na vaše nebuloze čimprej navaditi.

Slovenija ima samo en plan, to je igra okrog Josipa Iličića, ki nato skozi igro išče opcije, plana B pa nima. ...več