Uredništvo    8. april 2014
Liga prvakov, četrtfinale

Real trepetal do zadnje sekunde

Madridski Real se je po dveh zadetkih Marca Reusa v prvem polčasu znašel na robu prvovrstne tragedije, a na koncu vendarle zdržal domače nalete in Dortmundu vrnil za lanskoletni izpad v polfinalu.
Cristiano? Včasih ne bi smel ....
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 65829, Sodnik: Damir Skomina (SLO)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Manuel Friedrich, Erik Durm, Henrikh Mkhitarjan, Oliver Kirch, Lukasz Piszczek (od 81. Pierre-Emerick Aubameyang), Marco Reus, Kevin Grosskreutz, Robert Lewandowski, Miloš Jojić.
Trener: Peter Stoger
Real Madrid: Iker Casillas, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Pepe, Daniel Carvajal, Gareth Bale, Asier Illarramendi (od 46. Isco), Luka Modrić, Angel Di Maria (od 73. Casemiro), Xabi Alonso, Karim Benzema (od 92. Raphaël Varane).
Trener: Zinedine Zidane
Mit o nemški trpežljivosti in nepopustljivosti je nocoj dobil novo potrditev. Real iz Madrida je po gladki zmagi v Španiji srečanje na Westfallnu jemal bolj kot formalnost kot resničen izziv, saj zvezdniki madridske zasedbe pred tekmo niso ravno kaj dosti skrivali prepričanj, da so si že zagotovili mesto med štirimi najboljšimi ekipami v Evropi. Nekaj malega strahu je povzročila odsotnost Cristiana Ronalda, ki si je zaradi poškodbe današnji obračun ogledal z rezervne klopi, a vendarle bi si le redki upali pomisliti na to, da bo Real do zadnje sekunde trepetal pred tem, da že tretjič zapored pot v Ligi prvakov konča proti nemškemu nasprotniku.

Borussia Dortmund Real Madrid Henrikh Mkhitaryan Iker Casillas

Srečanje se je začelo s priložnostjo, ki bi morala rešiti vse dvome o skupnem zmagovalcu. Damir Skomina je ocenil, da je Lukasz Piszscek v kazenskem prostoru igral z roko in Realu dosodil najstrožjo kazen. Angel Di Maria je strel izvedel slabo in nameril v domačega vratarja Romana Weidenfellerja, ta trenutek pa je očitno naredil "klik" v glavah nogometašev Dortmunda, ki so vse sile usmerili v lovljenje navidez neulovljivega zaostanka. Dve minuti kasneje je Henrik Mktarjan zapravil priložnost za vodstvo, napako pa je v 24. minuti popravil danes sijajni Marco Reus, ki je izkoristil napako Pepeja, preigral Ikerja Casillasa in zadel v polno. V nadaljevanju polčasa je Mats Hummels z glavo za malo meril čez gol, vse skupaj pa je postalo izjemno zanimivo v 37.minuti, ko je Dortmund povedel z 2:0. Asier Illaramendi je nespametno izgubil žogo, po kateri je Reus zaposlil Roberta Lewandowskega, Poljakov strel, ki ga je Casillas odbil v vratnico, pa se je "vrnil" v noge Reusu, ki je hladnokrvno dosegel drugi zadetek na tekmi.

V drugem polčasu se je četa Carla Ancelottija vendarle malce prebudila. Gareth Bale je v 49. minuti ogrel pesti Weidenfellerja, nekaj minut kasneje pa se je v nevarni priložnost znašel še Karim Benzema, a je Hummels v zadnjem trenutku preprečil najhujše. Po uvodnih minutah Reala se je tekma znova preselila na polovico gostov. Mktarjan je v 65. minuti zadel zunanji del vratnice, nato pa je svojo vlogo odigral še Casillas, ki je odlično reagiral po strelih Mktarjana in Kevina Grosskreutza ter izdatno pripomogel k napredovanju nocoj bledega Reala, ki je še na eni "veliki" tekmi zbudil več pomislekov kot potrditev.