Bundesliga

Po razburljivem Klassikerju je Bayern že bližje novemu naslovu

Uredništvo 26. maj 2020 4 Komentiraj
Nemški derbi ni razočaral! Tempa polna tekma je ponudila dobre trenutke obeh ekip, priložnosti in tudi čudovit zadetek. Z zmago se je aktualni prvak Bayern še bolj oddaljil od zasledovalcev.
- Nemčija, 28. krog:

BORUSSIA DORTMUND 0:1 BAYERN
Kimmich 43.

Stadion: Signal Iduna Park. Sodnik: T. Stieler. Rumeni kartoni: Hummels, Dahoud, Davies, Muller.

BVB: Burki, Hummels, Piszczek (od 80. Gotze), Guerreiro, Akanji, Hakimi, Delaney (od 46. Can), Dahoud, Hazard, Brandt (od 46. Sancho), Haaland (od 72. Reyna). Trener: Lucien Favre

Bayern: Neuer, Boateng (od 85. Hernandez), Alaba, Kimmich, Pavard, Goretzka, Gnabry, Coman (od 73. Perišić), Davies, Muller, Lewandowski. Trener: Hansi Flick

Malce nenavadno "vzdušje", ki se ga počasi že privajamo, je pospremilo današnji obračun Borussie iz Bayerna, dveh protagonistov za naslov prvaka. Domači so zelo dobro začeli tekmo, pritisnili so in že v drugi minuti je po napaki gostov Haaland prišel s strani do strela na gol, kjer je bil le Boateng in rešil situacijo. Na drugi strani je v 19. minuti z golove črte reševala tudi domača ekipa, lepa akcija Bavarcev se je končala s strelom Gnabryja, a je Piszczek rešil. Bayern je v nadaljevanju zaigral bolje, težavo mu je na drugi strani povzročal predvsem Haaland. Aktualni prvaki so na odmor vendarle odšli s prednostjo, v 43. minuti je z lobom slabo postavljenega Burkija premagal Joshua Kimmich

Burki se je v drugem polčasu skušal oddolžiti. V 54. minuti je to storil ob poizkusu Goretzke. Borussia je nato spet pritiskala. V 57. minuti je Haaland dobro streljal na gol, žoga je v predel roke zadela Boatenga, izkušeni branilec je spremenil potek žoge, vendar brez enajstmetrovke! Izkušeni nogometaši Bayerna so zdržali pritisk in v nadaljevanju umirili dogajanje. Nekaj "akcije" smo še videli, Lewandowski je zadel tudi vratnico, a je ostalo pri za Bayern ugodnem izidu 1:0.