9.3.2021, ob 21:00 | Štadion: Signal Iduna Park | Sodnik: C. Cakir (TUR)
2 : 2 96' Youssef En Nesyri
Osmina finala - vsi rezultati

Imamo prvega četrtfinalista: Haaland je tisti, ki vleče Dortmund naprej

Uredništvo 9. marec 2021 1 Komentiraj
Borussia Dortmund je remizirala s Sevillo, vendar je bila zaloga golov s prve tekme v Andaluziji dovolj velika. Erling Haaland je prispeval nova dva gola.
Pred tremi tedni je bilo v Sevilli 3:2 za Borussio Dortmund in že takrat so Španci dobro vedeli, da jih na povratni tekmi v Nemčiji čaka izjemno težka tekma. Pričakovanja so se uresničila. Grožnja enega najboljših napadalcev na svetu ta hip Erlinga Haalanda prav tako. Prav Norvežan je bil tisti, ki je kaznoval neučinkovitost Seville v prvem polčasu. Marco Reus in Haaland sta tako v 35. minuti skreirala vodilni zadetek za nemškega velikana. Borussia je na odmor med obema polčasoma tako odšla z minimalno prednostjo, ki pa je Sevillo pahnila v še težjo situacijo.

A hitro na začetku drugega polčasa je vse skupaj za goste postalo še težje. Najprej je VAR oziroma turški sodnik Cuneyt Cakir razveljavil gol Haalandu. A nato se je zgodila enajstmetrovka. Tokrat je Haaland realiziral najstrožjo kazen. Zanj je bil to že 20. gol v ligi prvakov! Po golu je bilo tudi nekaj vroče krvi, gostom namreč ni bilo všeč malce provokativno slavje Haalanda.

Sevilla se je skušala pobrati, preko enajstmetrovke En-Nesyrija je znižala zaostanek, globoko v sodnikovem podaljšku pa celo iztržila remi na današnji tekmi. Gol je zabil isti igralec, a na koncu to ni bilo dovolj. Končana je bila zanimiva, napeta in dinamična tekma, z izidom 2:2.

V četrtfinale lige prvakov se je uvrstila Borussia Dortmund in tako ekspresno pozabila na zadnji prvenstveni poraz na Klassikerju proti Bayernu