5.11.2019, ob 21:00 | Štadion: Signal Iduna Park | Gledalcev: 66.099 | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)

Uredništvo 5. november 2019 2 Komentiraj
Dortmund je na krilih svojih navijačev s 3:2 premagal Inter. (foto: Getty Images)
Borussia iz Dortmunda je bila po prvem polčasu na pragu poraza proti Interju, nato pa je sledil sijajen preobrat, v katerem je ključno vlogo znova odigral mladi Maročan Achraf Hakimi.
Dortmund in Inter naj bi se po vseh napovedih borila za drugo mesto v skupini, v kateri naj bi bilo prvo rezervirano za Barcelono, a dva kroga pred koncem se tovrstne napovedi niso povsem uresničile. Nocojšnji obračun je bil še posebej pomemben za Dortmund, ki je na San Siru izgubil z 0:2 in bi v primeru današnjega neuspeha za napredovanja skoraj zagotovo potreboval zmago na Nou Campu.

Inter je začel sijajno in povedel že v peti minuti, ko je Lautaro Martinez z izjemno akcijo za seboj pustil oba Dortmundova centralna branilca Akanjija in Hummelsa ter nato s prebrisanim zaključkom matiral še Romana Burkija. Dortmund v prvem polčasu nikakor ni uspel resneje ogroziti Samirja Handanoviča, po zadetku Urugvajca Matiasa Vecina pa se je že zdelo, da je Inter na poti do velikega in bržčas odločilnega triumfa.

V drugem delu se je slika obrnila na glavo. Inter je tako kot na Nou Campu močno popustil, Dortmund pa je hitro dosegel zadetek, ki je prebudil navijače in oživil dortmundsko moštvo. Po podaji Maria Gotzeja ga je s šestih metrov dosegel Achraf Hakimi, izenačenje pa je sledilo po zelo slabi reakciji Interjeve obrambe, kar je Julian Brandt znal kaznovati. Dortmund je po izenačenju vse sile usmeril v napad, povsem zasenčil bledi Inter ter zasluženo slavil z drugim zadetkom Hakimija, ki ga je Maročan dosegel po lepi akciji z Jadonom Sanchom.