17.2.2021, ob 21:00 | Štadion: Ramon Sanchez Pizjuan | Sodnik: D. Makkelie (NIZ)

Uredništvo 17. februar 2021 1 Komentiraj
Borussia Dortmund je po zaslugi Erlinga Haalanda uspela priti do zmage proti Sevilli. Erling Haaland se je proslavil z dvema goloma.
Čeprav zmaga Dortmunda v Sevilli morda daje občutek tega, da so Nemci z eno nogo že v četrtfinalu, temu v resnici ni tako. Izid 2:3 je tesen, trenutno pa resda v prid gostom iz Nemčije.

Sevilla je sicer povedla že v sedmi minuti srečanja. Sancho si je privoščil napako, Suso pa je zadel za zgodnje vodstvo domačega moštva. Gostje so se po prejetem golu prebudili in bili dejansko tisti, ki so držali vajeti igre v svojih rokah. V 20. minuti pa izenačenje - mojstrovina Dahouda! Kaj pa Erling Haaland? Seveda sijajni norveški napadalec ni ostal praznih nog. V 27. minuti je izkoristil podajo Sancha in popeljal Dortmund v vodstvo. Še pred koncem prvega polčasa je bivši as Salzburga zadel za povišano vodstvo gostov.

Nemci so v drugem polčasu zapravili kaj nekaj situacij, ko bi morda že lahko rešili vprašanje potnika v četrtfinale. Ker niso zadeli, so bili kaznovani. Sevilla je tekmo resda izgubila, a jo je minimalno. Luuk de Jong je v 84. minuti dosegel izjemno pomemben gol, na katerem bo Sevilla gradila na povratni tekmi v Dortmundu.