14.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Signal Iduna Park | Sodnik: C. Del Caerro (ŠPA)
Četrtfinale - vsi rezultati

Guardiola je v prvem polčasu že težko dihal, a Manchester City je polfinalist

Uredništvo 14. april 2021 3 Komentiraj
Borussia Dortmund je začela dobro, zadela in bila "matematično" v polfinalu, toda napaka Emreja Cana je Nemce pahnila v težave, iz katerih niso več našli izhoda.
Gol v gosteh, dosežen na prvi tekmi prejšnji teden, je bil za Borussio Dortmund dragocena popotnica za današnjo povratno tekmo. Nemci so začeli previdno, že v sedmi minuti pa zapretili preko Dahouda, vendar Ederson ni imel večjih težav. Manchester City je, po pričakovanjih, držal žogo, vendar nevaren (še) ni bil. Takšen pristop se je Angležem maščeval, kajti v 15. minuti, po odbiti žogi, je s sijajno reakcijo mladi Jude Bellingham Dortmund popeljal v zgodnje vodstvo. Nemci so še poizkušali, City je preživljal manjšo krizo, a se rezultat ni spremenil.

Tudi domačini so imeli svoje priložnosti. V 25. minuti je Kevin De Bryune stresel okvir nemškega gola! City je tekmo nato peljal v svojem ritmu, toda s premalo konkretnimi zaključki akcij, kar je rumeno-črnim seveda ustrezalo. Dobro pa se je na golu Dortmunda ob strelih domačih igralcev znašel Hitz, ki se je izkazal tudi v 38. minuti, ob strelu Zinchenka.

Na krilih minimalnega vodstva in skupnega izida, ki je peljal v polfinale, so Nemci začeli drugi del igre, vendar že hitro zabredli v težave. Emre Can, eden najslabših posamznikov tega dvoboja, je igral z roko v kazenskem prostoru, glavni sodnik pa je potrditev enajstmetrovke dobil tudi preko sistema VAR. Realizator najstrožje kazni je bil Riyad Mahrez

Prejeti gol je presekal goste, ki so garali, nato pa padli v nov zaostanek. Hitz je še branil, v 75. minuti pa je bil nemočen ob močnem udarci Phila Fodna, ki se je končal z golom. Pri rezultatu 2:1 je bilo jasno, da je za Dortmund vsega konec. Čas se je iztekal, Dortmund pa moči za lov na dva gola zaostanka ni imel. Tudi zato, ker je Manchester City vajeti igre in potek srečanja čvrsto držal v svojih rokah. Naposled se je v polfinale lige prvakov uvrstil povsem zasluženo.