Uredništvo    19. marec 2014
Liga prvakov, osmina finala

Dortmund izgubil, a napredoval

Borussia iz Dortmunda je po pričakovanjih napredovala v četrtfinale Lige prvakov, toda Nemci na povratni tekmi niso bili prepričljivi. Ruski Zenit se je od elitnega tekmovanja namreč poslovil z zmago.
Chelsea in Barcelona lovita Re...
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 65829, Sodnik: Alberto Undiano (ŠPA)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcel Schmelzer (od 77. Erik Durm), Sokratis Papastathopoulos, Lukasz Piszczek, Henrikh Mkhitarjan (od 69. Miloš Jojić), Sebastian Kehl, Nuri Sahin, Kevin Grosskreutz, Pierre-Emerick Aubameyang (od 91. Jonas Hofmann), Robert Lewandowski.
Trener: Peter Stoger
Zenit: Vjačeslav Malafejev, Nicolas Lombaerts (od 46. Neto), Aleksandr Anjukov, Domenico Criscito, Tomaš Hubočan, Viktor Faizulin (od 84. Igor Smolnikov), Axel Witsel, Oleg Šatov, Aleksandr Keržakov (od 62. Jose Salomon Rondon), Danny, Hulk.
Trener: Roberto Mancini
Po prvi zmagi v gosteh so navijači Borussie iz Dortmunda pričakovali zgolj rutinsko delo svojih varovancev na domači tekmi proti Zenitu. Izkazalo se je, da se Rusi kljub zaostanku s prve tekme niso predali. Voda na njihov mlin je bil tako zadetek Hulka v prvem polčasu. Borussia je iskala odgovor na prehitro prejeti zadetek, Grosskreutz je poizkušal na drugi strani, toda njegov sicer dober udarec je ruski čuvaj mreže Malafejev zaustavil. Proti koncu prvega dela igre je ruski prvak postajal vse bolj nevaren, za povišanje vodstva je tako imel dve priložnosti, ki pa ju ni izkoristil. Izkušeni domačini so to znali izkoristiti. V 38. minuti je Schmelzer lepo podal s strani, žogo pa je nato udaril izkušeni kapetan Sebastian Kehl in izid poravnal.

Izenačenje Dortmunda je Zenitu pokvarilo načrte, kajti le en polčas je za preobrat proti takšnemu tekmecu pač premalo. Kljub temu so Rusi, ki jih bo po tej tekmi prevzel novi trener Andre Villas-Boas, zaigrali na zmago. Vsaj za tolažbo, če že drugega ne. Morda je to malce presenetljivo, morda tudi ne. Kakorkoli že, Zenit je v Dortmundu na koncu celo uspel zmagati. V 73. minuti je zadnji zadetek na tekmi, za rezultat 2:1 v korist gostov, zabil Salomon Rondon, sicer nekdanji nogometaš Rubina iz Kazana. Časa za kaj več je gostom zmanjkalo, aktualni evropski podprvak se je tako uspel kvalificirati v četrtfinale Lige prvakov, in sicer s skupnim izidom 5:4.