Anže Zajič   18. avgust 2012
Zlatko Dedič priigral Bochumu napredovanje v pokalu

Forma je res dobra

Zlatko Dedič ima za seboj odličen teden. Najprej se je dvakrat med strelce vpisal v dresu Slovenije, sedaj je vajo ponovil tudi v barvah Bochuma, in sicer v nemškem pokalu.
7.12.2017 | Evropske lige
V Nemčiji je bilo danes odigranih kar nekaj tekem v tamkajšnjem pokalu, med strelce pa sta se vpisala tudi dva Slovenca. Goran Šukalo je priigral zmago Duisburgu z 1:0 na gostovanju pri Hallescherju, potem ko je v 17. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, Zlatko Dedič pa je bil junak Bochuma, h kateremu se je vrnil, potem ko se je iztekla njegova posoja k Dynamu iz Dresdna. Primorec je že nekaj časa v zelo dobri formi, sredinima dvema zadetkoma v reprezentančnem dresu pa je tokrat prispeval še dva dodatna na klubski ravni.

Bochum je gostoval pri Heidenheimu in slavil z 2:0, oba gola je torej dosegel prav Dedič. Najprej je v polno meril v šesti, nato pa še v enainštirideseti minuti. Iz igre je odšel dve minuti pred koncem rednega dela. Napredovanja v pokalu sta se veselila še dva Slovenca. Köln je v gosteh z 2:1 premagal Unterhaching, oba zadetka je dosegel Thomas Bröker, Mišo Brečko, tudi kapetan svoje ekipe, in novopečeni slovenski reprezentant Dominic Maroh pa sta odigrala vso tekmo.

Sramota Hoffenheima

Največji polom na sobotnih tekmah si je sicer privoščil prvoligaš Hoffenheim, ki je na gostovanju pri klubu z zanimivim imenom Berlin Ankaraspor izgubil kar z 0:4! Četrtoligaš je torej povsem osmešil klub iz elitne Bundeslige, čeprav je slednji igral s praktično vsemi najboljšimi nogometaši. Presenečenja pa niso dovolili nekateri drugi prvoligaši: Borussia Dortmund je v gosteh s 3:0 premagala Oberneuland, Bayer je bil s 4:0 boljši od Carl Zeiss Jene, Borussia Mönchengladbach je z 2:0 premagala Alemannio Aachen, Stuttart je zabil pet golov Falkensee/Finkenkrugu. Novi seriji tekem bosta v nedeljo in v ponedeljek, ko bo igral tudi Bayern, ki ga čaka gostovanje pri Regensburgu.