Uredništvo    14. april 2013
Primorski napadalec zadel za Bochum

Dedić potrdil pomembno zmago

Bochum se v tej sezoni bori za obstanek v drugi nemški ligi, v nedeljo pa je slavil še kako pomembno zmago. V Cottbusu se je izkazal tudi Zlatko Dedić, ki je potrdil tri točke.
Lewandowski že med najboljšimi...
8.555 gledalcev si je ogledalo tekmo druge nemške lige med Energie Cottbusom in Bochumom, navijači gostujočega kluba pa so se veselili izjemno pomembne zmage. Njihovi ljubljenci se pač borijo za obstanek, če tokrat ne bi slavili, bi ostali na 16. mestu, ki ob koncu sezone vodi v dodatne kvalifikacije. Toda Bochum je slavil in skočil na varno 15. mesto, k temu je prispeval tudi Zlatko Dedić, ki je tik pred koncem obračuna potrdil šele sedmo zmago svojega kluba v tej sezoni.

V Cottbusu so gostje slavili z 2:0. Prvi gol so si domači v 49. minuti prek hrvaškega nogometaša Ivice Banovića zabili kar sami, v 90. minuti je nato v polno meril tudi Dedić, ki je igral od začetka do konca. Za reprezentanta Slovenije je bil to peti gol v sezoni, kar ga uvršča na prvo mesto klubske lestvice strelcev.