Uredništvo    16. februar 2011
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma:

Topničarji razstrelili Barcelono

Barcelona je vodila, zapravljala priložnost za priložnostjo in na koncu izgubila! Fantastično tekmo na Emiratesu je Arsenal dobil po zaslugi Robina Van Persieja in Andreja Aršavina.
14.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Emirates Stadium, Gledalcev: 59927, Sodnik: Rizzoli (ITA)
Arsenal: Wojciech Szczesny, Laurent Koscielny, Johan Djourou, Gaël Clichy, Cesc Fabregas, Samir Nasri, Alexandre Song (od 69. Andrej Aršavin), Emmanuel Eboue, Jack Wilshere, Robin van Persie, Theo Walcott (od 77. Nicklas Bendtner).
Trener: Arsene Wenger
Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Dani Alves, Maxwell, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 89. Adriano), Xavi, Lionel Messi, Pedro, David Villa (od 68. Seydou Keita).
Trener: Ernesto Valverde
Težko pričakovani obračun dveh tehnično izjemno dovršenih ekip na stadionu Emirates je upravičil vsa pričakovanja. Arsenal in Barcelona sta ponudila hitro, zanimivo in odprto igro, dramo in veliki preobrat. Na koncu so bili precej bolj zadovoljni v domačem taboru, kajti ne le, da so se uspeli pobrati po zaostanku, z zelo dobro menjavo Andreja Aršavina za Aleksandra Songa je Arsene Wenger namreč potegnil pravo potezo in prekrižal načrte favorizirani Barceloni, ki se tako iz Londona vrača poražena.

Messi grešil nemogoče

Že uvodne minute so dale slutiti, da bomo nocoj spremljali zanimivo tekmo, kajti Arsene Wenger in Josep Guardiola nista prav nič takzitirala. Začelo se je na polovici Barcelone, ko je v šesti minuti Walcott lepo preigraval v kazenskem prostoru, podal Fabregasu, ta pa Van Persieju, ki je slabo streljal in Valdes ni imel veliko dela. Katalonci so prvič zapretili v 15. minuti. Lionel Messi je podal do Davida Ville in nemudoma stekel proti kazenskemu prostoru Arsenala, kjer ga je že čakala žoga po podaji Ville. Argentinec se je znašel sam pred Szczesnyjem, a streljal mimo vrat. Barcelona je nato Arsenalu "vzela" žogo, tako da domačinom na trenutke ni preostalo drugega, kot da pretijo na protinapade. Toda Robin Van Persie ni bil najbolj pri strelu, v 25. minuti je Valdes žogi po Nizozemčevem strelu znova preprečil pot v mrežo.

Arsenal Barcelona David Villa

Naveza Messi-Villa je na drugi strani še naprej grozila domači obrambi, v 26. minuti pa jo tudi strla. Podal je Messi, Villa pa je spretno izigral zanko prepovedanega položaja, potem ko je "zaspal" Clichy, in žogo potisnil pod Szczesnyja. To si bile minute Barcelone. Nekaj minut pozneje bi prednost Barcelone lahko povišal Pedro, a je Arsenalov vratar dobro reagiral. Do konca prvega polčasa smo videli še en gol Barcelone, ki pa je bil razveljavljen zaradi Messijevega prepovedanega položaja. Topničarji, pri katerih je posebej dobro odigral mladi Jack Wilshere, niti slučajno niso igrali slabo, vendar jim je manjkalo predvsem koncentracije ob zaključku akcij.

Barcelona kot v Playstationu, a brez zadetka

Na začetku drugega polčasa je Barcelona uveljavila svojo značilno igro številnih kratkih podaj, na trenutke je vse skupaj izgledalo kot priljubljena nogometna igra s Sonyjeve igralne konzole. Messi do Pedra, Pedro do Xavija, ta do Inieste, dotik Ville in tako naprej. Le konkretnih zaključkov ni bilo. V 57. minuti bi Pedro lahko povišal na 2:0, a je v kazenski prostor prodiral preveč lahkomiselno, kar je Koscielnyju omogočilo, da je Špancu spretno izbil žogo. Deset minut pozneje je novo priložnost zapravil Messi, ki proti angleškim klubom nikakor ne uspe zadeti.
Arsenal Barcelona Robin Van Persie

Wenger zmagovalec zamenjav in na koncu tudi tekme
Po dobri uri igre sta trenerja začela z menjavami. Guardiola je Villo presenetljivo zamenjal s Keitajem, kar se je izkazalo za popolno brco v temo, medtem ko je Wenger solidnega Songa zamenjal z ofenzivnim Aršavinom. To je bila poteza, ki je odločila zmagovalca tekme. Slabih 20 minut pred koncem tekme je Wenger v igro poslal še napadalca Bendtnerja in očitno krenil najmanj po točko, čeprav je na koncu dobil celo vse tri. V 78. minuti je Robin Van Persie poskrbel za navdušenje na Emiratesu, z leve strani, skorajda iz mrtvega kota je matiral slabo postavljenega in v tem primeru anemičnega Valdesa, ki je obupno slabo reagiral in nosi velik del krivde za izenačenje rezultata. Zadetek pa je domačim dal krila. V 83. minuti, potem ko so prestregli napad Barcelone, so Arsenalovi nogometaši izvedli bliskovit protinapad, Samir Nasri je žogo z desne strani podal Andreju Aršavinu, ki je "s prve" udaril z razdalje 13 metrov in matiral nemočnega Valdesa.

Do konca tekme sta se zgodili še dve priložnosti, po ena na vsaki strani ter tudi nenamerno igranje z roko Aršavina v kazenskem prostoru Arsenala, vendar se izid ni spremenil. Ostalo je pri prvi zmagi Arsenala nad Barcelono sploh, ki Londončanom pred gostovanjem v katalonski prestolnici daje zelo dobre možnosti za preboj v četrtfinale. Preboj, v katerega je še pred nocojšnjo tekmo verjela zgolj manjšina.