Uredništvo    22. marec 2015
El clasico

Suarez je junak Nou Campa

Barcelona je premagala Real! Nervozni el clasico je ponudil vodstvo Barcelone, izenačenje Reala in nato zmagoviti gol Luisa Suareza. Katalonci so poleg dveh doseženih golov zapravili še kopico priložnosti.
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 98760, Sodnik: Mateu Lahoz
Barcelona: Claudio Bravo, Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Jordi Alba, Ivan Rakitić (od 76. Sergio Busquets), Andres Iniesta (od 80. Xavi), Javier Mascherano, Neymar (od 85. Rafinha), Lionel Messi, Luis Suarez.
Trener: Ernesto Valverde
Real Madrid: Iker Casillas, Marcelo, Sergio Ramos, Pepe (od 73. Raphaël Varane), Daniel Carvajal, Gareth Bale, Isco (od 80. Jese), Luka Modrić (od 88. Lucas Silva), Toni Kroos, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Dolgo smo čakali nocojšnji el clasico in čakanje se je brez kančka dvoma izplačalo. Barcelona in Real Madrid sta na najbolj odmevni tekmi dosedanje klubske sezone uprizorila odlično predstavo s številnimi zasuki in priložnostmi, skupaj pa sta oba tekmeca zbrala kar 30 strelov – 17 jih je zbrala Barcelona, 13 pa Real iz Madrida.

Prvi polčas je v taktičnem smislu nedvomno presenetil. Real je bila ekipa, ki je narekovala ritem igre na sredini igrišča, lažje zadrževala žogo in z izjemno agresivnostjo tudi bolj onemogočala igro nasprotnika. Prva velika priložnost je sledila v enajsti minuti, ko je Karim Benzema poslal žogo na daljšo vratnico, tam pa je Cristiano Ronaldo iz težkega položaja zadel prečko. Kmalu zatem je za dodaten nemir na Nou Campu z nevarnim strelom poskrbel Isco, v 19. minuti pa je sledila odrešitev. Lionel Messi je iz prostega strela poslal ostro žogo v kazenski prostor, tam pa je najvišje skočil visoki Francoz Jeremy Mathieu in Katalonce popeljal v vodstvo. Zadetek je dal krila nogometašem Barcelone, ki so kmalu zatem preko Neymarja zapravili veliko priložnost za povišanje vodstva, nato pa je sledila 31. minuta in izjemna akcija Reala za izenačenje. Akcijo je začel nocoj odlični Luka Modrić, Benzema je s peto podaljšal do Cristiana Ronalda, Portugalec pa je prehitel Barcelonino obrambo in žogo porinil v mrežo Claudia Brava. Do izteka polčasa se je mreža Kataloncev zatresla še enkrat, a je sodnik Mateu Lahoz zadetek Garetha Bala zaradi prepovedanega položaja Ronalda razveljavil.

V drugem polčasu se je atomski nogomet nadaljeval. Uvodne minute so pripadle Realu, ki je večji del nocojšnjega srečanja odigrali na izjemno visoki ravni. Bravo se je izkazal z obrambo po strelu Benzemaja, nova odrešitev pa je sledila v 56. minuti, ko je Barcelona zadela ravno v obdobju, ko se je zdelo, da Real vse niti igre prevzema v svoje roke. Po dolgi podaji Danija Alvesa je Luis Suarez velemojstrsko zaustavil žogo in jo ob Pepeju poslal za hrbet Casillasa za novo vodstvo Barcelone.

Drugi zadetek je precej pobil goste, saj je bila do izteka srečanja boljša in nevarnejša Barcelona. V zadnjem delu srečanja je imela Barcelona preko Jordija Albe, nocoj precej "rezerviranega" Messija in Neymarja tri lepe priložnosti za povišanje vodstva, a se rezultat ni več spremenil.

Barcelona je Realu ušla na štiri točke razlike in deset krogov pred koncem sezone vajeti v bitki za naslov čvrsto drži v svojih rokah, kljub temu pa je še občutno prezgodaj za hlajenje šampanjca. Katalonce do izteka namreč čaka še nekaj zelo zahtevnih obračunov (Sevilla, Atletico in Espanyol v gosteh, Valencia doma), poleg tega pa bo imel v primeru enakega končnega izkupička prednost Real, ki je na prvi tekmi v Madridu slavil s 3:1.